szczeniak
Źródło: facebook.com/Social Tees Animal Rescue

Kupił szczeniaka za ponad 2 tys. Straszne, co potem mu zrobił

4 Września 2020

Szczeniak pochodził z nielegalnej hodowli. Jak wiele zwierząt kupowanych z takich miejsc, został oddzielony od swojej matki o wiele za wcześnie. Szczeniak nie umiał jeść samodzielnie. Nie rozumiał sytuacji, w jakiej się znalazł. Nabywca zwierzaka uznał, że opieka nad nim wymaga zbyt wiele pracy. Nie miał zamiaru brać na siebie tak dużej odpowiedzialności. Postąpił w okropny sposób.

Szczeniaki pochodzące z pseudo hodowli często borykają się z problemami, zarówno zdrowotnymi, jak i behawioralnymi. Wczesne oddzielenie zwierzaków od matki oraz niewłaściwe warunki w jakich niewykwalifikowane do tego osoby rozmnażają psy mocno odbijają się na nich. Hodowcom zależy jedynie na jak najszybszym zysku, osiągniętym jak najmniejszym kosztem. Chcą więc jak najszybciej przerzucić odpowiedzialność za zwierzę na nieświadomych tego, że psom dzieje się krzywda nabywców.

Kot odpoczywał, nagle rzuciły się na niego 2 pitbulle. Właścicielka była bezsilna, choć próbowałaKot odpoczywał, nagle rzuciły się na niego 2 pitbulle. Właścicielka była bezsilna, choć próbowałaCzytaj dalej

Szczeniak kupiony został za ponad 2 tysiące złotych

Mężczyzna nabył zwierzę za zawrotną kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Powiedziano mu, że to pies rasowy. Ogłoszenie dotyczące sprzedaży czworonoga ukazało się na amerykańskim portalu craigslist, na którym osoby prywatne mogą publikować swoje oferty dotyczące niemal wszystkiego. Maluch został zabrany od matki w wieku zaledwie 4 tygodni. Piesek nie miał jeszcze zębów, musiał być karmiony mlekiem matki, lub produktem imitującym go.Gdy kupujący zrozumiał, ile pracy będzie musiał włożyć w odchowanie zwierzęcia podjął okrutną decyzję. Postanowił pozbyć się szczeniaka. Na szczęście najpierw zwrócił się do fundacji prowadzącej lokalne schronisko. Zagroził jednak, że jeżeli nie odbiorze ona od niego niechcianego czworonoga w przeciągu tygodnia, wyrzuci go na ulicę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kangur uwięził psa. Mężczyzna stanął oko w oko ze zwierzęciem, aby go uratować
2. Koszmar w centralnej Polsce, wielka akcja służb. Ludzie pilnie przewożeni do szpitali, trwa walka o życie
3. Odnaleziono kilkadziesiąt martwych i chorych królików w lesie. Dlaczego ktoś je wyrzucił?

Wolontariusze zaopiekowali się szczeniakiem

Wolontariusze od razu pojechali po malca. Trafił on pod opiekę fundacji, gdzie zajęli się nim weterynarze oraz osoby doświadczone jeśli chodzi o opiekę nad zwierzakami porzuconymi lub skrzywdzonymi. Poza niezbędną opieką oraz karmieniem z butelki, zwierzak otrzymał od wolontariuszy masę miłości. Zdaniem weterynarzy rozwija się prawidłowo, jak na zwierzę w jego wieku. Dzięki wysiłkom zaangażowanych w pomoc mu osób prawdopodobnie znajdzie nowy dom, gdy tylko nauczy się jeść samodzielnie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  3. Lubelskie. Spacerował z nożem po okolicy. Ugodził nim 2 yorki
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Niemowlę zaczepia wielkiego amstaffa. Finał mógł być tylko jeden, wszystko zostało nagrane
  6. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić

źródło: pawmygosh.com

Następny artykuł