Mały niedźwiadek, który wygląda jak szczeniak
Źródło: Instagram/wildlifecenter_va

Pies przyniósł w pysku małego szczeniaka. Kiedy weterynarz zbadał zwierzę, prawda o jego gatunku wyszła ja jaw

4 Czerwca 2020

Szczeniak został znaleziony przez psa należącego do pewnej rodziny. Kiedy właściciele czworonoga zobaczyli, że ich podopieczny przyniósł im w pysku małe, bezbronne stworzenie nie zwlekali ani chwili. Od razu udali się z maluchem do weterynarza. W gabinecie lekarskim dowiedzieli się wprawiającej w osłupienie prawdy o znalezionym zwierzaku...

Kiedy pewnego dnia pies przyniósł swoim opiekunom małe stworzenie, byli oni przekonani, że ich podopieczny uratował nowo narodzonego szczeniaka. Od razu pojechali z maleństwem do weterynarza i zaangażowali się w pomoc zwierzakowi. Lekarze byli jednomyślni - szczeniak skrywał sekret, który nie był widoczny gołym okiem.

Pies przyniósł w pysku szczeniaka - przynajmniej wszyscy tak myśleli

Właściciele psa byli przekonani, że ich podopieczny wykazał się niesamowitą opiekuńczością i troską, kiedy przyniósł im w pyszczku małe stworzenie, które uznali za szczeniaka. Jednak po wizycie u weterynarzy instynkt psa zadziwił ich jeszcze bardziej - okazało się, że szczeniak wcale nie jest zwierzakiem psiego gatunku! Pies przyniósł w pysku małego, nowo narodzonego niedźwiadka. Maluch nie miałby szans na przeżycie, gdyby nie trafił na niego czujny pies. Maleństwo ważyło niecałe 250 gramów, lekarze od razu umieścili je w inkubatorze i przystąpili do działania. Ustalono specjalną dietę, niedźwiadek zaczął rosnąć jak na drożdżach. Kiedy był już na to gotowy, zamieszkał z niedźwiedzicą, która właśnie urodziła młode. Pod jej opieką, niedźwiadek będzie mieć szansę nauczyć się misiowych zwyczajów i zachowań.

Amanda Nicholson, pracowniczka Wildlife Center w Wirginii, gdzie ostatecznie trafił maluch stwierdza: Często zdarza się, że przyjmujemy dzikie zwierzęta, które zostały „zabrane” przez zwierzęta domowe. W wielu przypadkach są one ranne. Każdego roku w naszym szpitalu leczymy ponad 3000 dzikich zwierząt. Niektóre nie byłyby sobie w stanie poradzić bez naszej pomocy. Tak było w przypadku tego niedźwiadka. Miał wiele szczęścia, że został znaleziony przez psa.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Swoim zachowaniem wzruszyła miliony osób na świecie. Kobieta pomogła bezdomnemu psu na ulicy, wszystko nagrano 2. 2-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Matka pokazała zdjęcie twarzy dziecka

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Niedźwiadek nie miał szans na przeżycie - pies go uratowałNiedźwiadek nie miał szans na przeżycie - pies go uratował
Instagram/wildlifecenter_va

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chorował na raka, cały czas towarzyszył mu pies. Gdy umarł, stała się niebywała rzecz
  2. Poprosili weterynarza o uśpienie agresywnej suczki. Kiedy lekarz zbadał psa, odkrył prawdę
  3. Golden retriever zobaczył się pierwszy raz w lustrze. Mina czworonoga zdradza wszystko
  4. Ciężarne zwierzę umierało w strasznych warunkach. Zjadło zatruty owoc, który wybuchł
  5. Koń został sprzedany do rzeźni. Czy uratowana Gera znajdzie kochający dom?
  6. Owoce w diecie zwierząt. Czy psy mogą jeść banany?

Źródło: wprost.pl

Następny artykuł