Pierwsze spotkania psa i geparda
Źródło: youtube/sandiegozoosafaripark

Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzję

1 Sierpnia 2020

Szczeniak poznał się z małym gepardem, kiedy oboje byli jeszcze bardzo malutcy. Pracownicy ogrodu zoologicznego nie mogli uwierzyć w to, jaką niezwykłą więź nawiązały zwierzaki. Pozostaje pytanie, jak wygląda ich relacja po kilku latach, kiedy zdążyli już dorosnąć?

Szczeniak w pierwszych tygodniach swojego życia jest całkowicie uzależniony od swojej mamy, jednak to już na tak wczesnym etapie uczy się socjalizacji z innymi zwierzętami, najczęściej swoim rodzeństwem, a dopiero później ludźmi. Należy pamiętać, że w pierwszym tygodniu życia szczeniąt kategorycznie nie wolno oddzielać od suki. Dopiero w okolicy 3-4 tygodnia pieski można głaskać oraz podnosić, a także przedstawiać innym członkom rodziny. Następne dwa tygodnie to okres zabaw, harców i nauki nowych rzeczy, zaś 7-8 tydzień życia rozpoczyna etap samodzielnego życia zwierzaka. Właśnie w tym czasie doszło do niesamowitego spotkania pomiędzy przedstawicielami dwóch zupełnie różnych gatunków.

Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideoBuldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideoCzytaj dalej

Pierwsze spotkanie szczeniaka i małego geparda

Ruuxa, bo tak został nazwany mały gepard przez pracowników ZOO Safari w San Diego, zaraz po porodzie została odrzucona przez swoją mamę i z tego powodu cierpiała na samotność. Jak najszybciej potrzebowała przyjaciela, który dotrzymałby jej towarzystwa. W trosce o dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój osamotnionego kotka, personel ogrodu zoologicznego postanowił przedstawić małemu gepardowi psie szczenię. Do spotkania doszło, kiedy szczeniak o imieniu Raina miał tylko 8 tygodni, dlatego oba zwierzaki były w podobnym wieku. Ludzie byli pozytywnie zaskoczeni, kiedy zobaczyli, że dziki kociak i szczeniak od razu się polubiły i nie odstępowały od siebie nawet na krok. Ta dwójka najbardziej lubiła wspólne zabawy i przechadzki po wybiegu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
2. Bokser znalazł patent na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano

3 września 2014 Ruuxa przeszła poważną operację przednich łapek, które nie rozwijały się prawidłowo i wyginały w kształt łuku. Raina nie opuściła swojej wiernej przyjaciółki w tych trudnych chwilach i przez cały okres rekonwalescencji psiak cały czas był przy boku geparda. Ogromne wsparcie ze strony suczki musiało bardzo podnieść chorego kociaka na duchu, który szybko wrócił do pełni sił, a nawet zaczął startować w biegu gepardów! Nawet po kilku latach ta dwójka nadal jest dla siebie najbliższa i mimo, że dzieli je wiele różnic, to nie przejmują się nimi i traktują się jak rodzone siostry. Taka niezwykła, prawdziwa przyjaźń nie zdarza się zbyt często!

ZOBACZ NAGRANIE:

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości
  3. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  4. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  5. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  6. Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł