porzucone szczeniaczki
Źródło: facebook.com/gminalanieta1

Porzucono 10 szczeniaczków. Dzięki urzędnikom i proboszczowi prawie wszystkie znalazły już nowe domy

23 Listopada 2020

10 szczeniaczków wraz z matką zostało porzuconych w miejscowości Suchodębie w woj. łódzkim. Uratowała je gmina Łanięta, gdzie maluchy zamieszkały na plebanii. Dzięki mobilizacji proboszcza, urzędników i mieszkańców, pieski szybko odnalazły nowe domy!

Szczeniaczki to najprawdopodobniej miks kundelka z berneńskim psem pasterskim. Maluchy i ich mama zostały porzucone, jednak nie na długo. Dziś już prawie wszystkie z 10 szczeniaczków odnalazło już nowe domy, w których mogą zacząć szczęśliwe życie.

Suczka nie przypomina już psa. Właściciele byli obojętni na jej cierpienieSuczka nie przypomina już psa. Właściciele byli obojętni na jej cierpienieCzytaj dalej

Szczeniaczki porzucone w miejscowości Suchodębie

Na profilu Gminy Łanięta w czwartek pojawiła się informacja o porzuconych szczeniakach. Maluchów było 10, wraz z nimi wyrzucona została mama.

Nie wiadomo, kto postanowił tak okrutnie potraktować szczenięta, jednak na szczęście znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy szybko uratowali je przed bezdomnością i głodem.

Z profilu gminy na Facebooku dowiadujemy się, że przez kilka dni opiekę nad maluchami sprawowali urzędnicy.

Z kolei proboszcz parafii w Łaniętach zgodził się, by szczeniaczki tymczasowo zamieszkały na plebanii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężarna suczka wbiegła do szpitala. Chciała ostrzec pacjentów, niestety sama ucierpiała
2. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
3. Porzuciła starszego kota na pastwę losu. Myślała, że nikt się nie dowie, nie przewidziała, że ktoś z ukrycia nagrywa każdy jej ruch

Uratowane szczeniaczki i ich mama

Dzięki szybkiej reakcji nieobojętnych na cierpienie zwierząt ludzi maluszki nie musiały długo cierpieć w samotności. Urzędnicy i proboszcz zatroszczyli się o ich dalsze losy.

Pieski zostały odrobaczone i zaszczepione, mają też założone własne książeczki zdrowia oraz czipy. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia maluchów, by stwierdzić, że to naprawdę piękne, czekające na miłość szczeniaczki.

Z posta dowiadujemy się, że w kilka dni większość piesków znalazła już nowe domy! Na ten moment na adopcję czekają trzy samce i jedna suczka.

Pozostałe do adopcji pieski wciąż zamieszkują plebanię i są gotowe do odbioru. Miejmy nadzieję, że już wkrótce odnajdą nowe rodziny.

Dobrze wiedzieć, że nie wszystkim obojętny jest los zwierząt! Maluchy dostały szansę na lepsze życie dzięki urzędnikom, proboszczowi i gotowym na adopcję mieszkańcom gminy. Brawo!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pielęgniarka znęcała się nad wychudzonym psem. Ledwo trzymał się na nogach, potrzebna pomocPielęgniarka znęcała się nad wychudzonym psem. Ledwo trzymał się na nogach, potrzebna pomocCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Minister Zdrowia właśnie potwierdził w programie na żywo. Hotele i pensjonaty zamknięte na dłużej, padła data
  3. Dlaczego koty kochają kartony? Znamy prawdziwe przyczyny uwielbienia pudełek przez mruczki
  4. Cała Polska do końca miała nadzieję, że jednak się uda. Niestety, po długiej walce odeszła
  5. Labrador dokonał nietypowej adopcji. Stał się przybranym tatą 9 maleńkich kaczuszek
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates chce budować nowoczesne reaktory jądrowe. Elektrownie atomowe na każdym osiedlu? Tak może wyglądać przyszłość

źródło: panoramakutna.pl

Następny artykuł