szczeniaki znalezione przez mężczyznę
Źródło: facebook.com/Craig Mcgettrick

Myślał, że znalazł małe szczeniaczki. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna

17 Października 2020

Szczeniaczki leżały pod starym materacem, który mężczyzna znalazł w trakcie sprzątanie swojej posesji. Początkowo sądził, że zostały porzucone przez byłego właściciela, który chciał się ich pozbyć. Później doszedł do wniosku, że prawdopodobnie ich matka po prostu urodziła je w okolicy i tam je ukryła. Nie mógł jednak znaleźć suczki, więc postanowił się nimi zająć.

Szczeniaczki znalezione przez Craig Mcgettricka były jeszcze bardzo małe. Pokrywała je gęsta, ciemna sierść. Początkowo jego koledzy sądzili, że to malutkie kocięta. Małe różnych zwierząt są do siebie bardzo podobne, więc łatwo o pomyłkę. Mężczyzna był jednak przekonany, że to psiaki. Postanowił zawieźć je do ośrodka prowadzonego przez fundację, zajmującą się bezpańskimi zwierzętami. Zapakował je do małego kartonowego pudła. Szóstka czworonogów była na tyle mała, że zmieściły się w nim bez problemu. Maluchy mogły mieć najwyżej kilka tygodni. Zdjęcie znalezionych osesków opublikował na Facebooku.

Suczka miała zostać uśpiona. Nagrano przestraszoną psinę, nagle dzieje się niemożliweSuczka miała zostać uśpiona. Nagrano przestraszoną psinę, nagle dzieje się niemożliweCzytaj dalej

Szczeniaki trafiły w dobre ręce

Jedna z kobiet, która przypadkowo natknęła się na nie w sieci, zasugerowała, że znalezione przez niego zwierzaki mogą należeć do innego gatunku. Jej zdaniem, były to malutkie lisy. Wiele osób myli ich młode ze szczeniakami lub małymi kotami. Ratownicy są przyzwyczajeni do takich zgłoszeń. Dochodziło nawet do sytuacji, w których nieuczciwi handlarze sprzedawali je jako psie szczeniaki. Postanowili więc zasięgnąć opinii eksperta.

- Małe liski nie od razu przypominają swych rodziców. Tuż po narodzinach często mylone są właśnie ze szczeniętami. Początkowo są brązowe, dopiero później stają się czerwono-imbirowe, jak dorosłe osobniki. – mówi Paul The McDonald lokalny ratownik zwany "The Foxy Man"

Mężczyzna był pewny co do tego, że ma do czynienia z liskami. Stwierdził, że ich matka potraktowała stary materac jako swoje legowisko. Choć ich znalazca zaproponował, że odłoży je w to samo miejsce, z którego je zabrał, ekspert powstrzymał go. Doświadczony ratownik wiedział, że zadanie, które przed nimi stało, nie należy do łatwych.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel zgotował psu koszmar. Ratownicy wciąż nie mogą uwierzyć, poszukują złoczyńcy
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Karetka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny pies

Szczeniaki musiały wrócić do matki

McDonald opracował plan, który miał zagwarantować to, że matka po nie wróci. Najpierw mężczyźni mieli poczekać, aż zwierzaki zgłodnieją. Małe liski mogły odżywiać się wyłącznie mlekiem matki. Gdy tylko poczuły głód, zaczęły płakać, prosząc ją o karmienie. W ten sposób miały przywołać lisice. Plan zadziałał, jednak przestraszona matka zabrała z pudełka jedynie jedno dziecko. Ich znalazca był zaniepokojony, jednak ratownik wyjaśnił mu, że planuje ona poczekać do zmroku, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Niosąc potomstwo, nie mogła się bronić i była narażona na atak drapieżników. Rano po maluchach nie było już śladu, zostały bezpiecznie przeniesione do nowego domu.

Bassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeBassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  5. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  6. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel

Źródło: twojenowinki

Następny artykuł