Świnka morska
Źródło: pixabay/molochszczecin

Świnki morskie mają uszy jak płatki róż? Właściciele odpowiedzieli, nie ma wątpliwości

7 Października 2020

Świnki morskie są często wybierane na pierwsze zwierzątko dla dziecka. Maluch uczy się przy nich odpowiedzialności, musi pamiętać o wielu rzeczach takich jak karmienie czy sprzątanie w klatce zwierzątka. Świnki nie hałasują, nie wydają z siebie głośnych dźwięków, nie uciekają. Niektórzy uważają, że ciężkie z nich towarzysze, ale nikt nie odmówi im urody! Właściciele świnek morskich stwierdzili nawet, że te mają uszy jak płatki róż. Czy to prawda?

Świnki morskie, a dokładnie to kawie domowe słyną ze swojego krępego ciała, krótkiej szyi i nogach oraz niewielkim pyszczku. Nie mają ogonów lub pojawia się on w formie szczątkowej, ale posiadają za to piękne uszy, które są tematami do rozmów wielu miłośników tego gatunku. W sieci nie brakuje komentarzy, że te przypominają płatki róż, a na dodatek są delikatne jak grzyby! "Ich małe uszy, usta, świecące oczy, wielki brzuch... i to jak chodzą! O mój Boże, tu wszystko jest cudowne. Najpiękniejsze zwierzątko", czytamy w komentarzach.

Dlaczego psy rasy chow chow mają niebieskie języki? Legenda głosi, że stoi za tym klątwaDlaczego psy rasy chow chow mają niebieskie języki? Legenda głosi, że stoi za tym klątwaCzytaj dalej

Świnki morskie jak kwiatki?

- Moja siostra mówi, że wyglądają jak płatki do mleka - corn flakes - napisał jeden z użytkowników na facebooku.

Pozostaje zadać pytanie, czy kawie domowe słyszą, co do nich mówimy? Oczywiście, że tak. Świnki morskie mają bardzo dobrze rozwinięty słuch, słyszą nawet dźwięki o częstotliwości 33000 Hz. Ich uszy są bardzo wrażliwe, więc lepiej ich nie zaczepiać. Nie należy hałasować przy zwierzątkach, ponieważ te mogą dostać ataku paniki! Klatki świnek powinny być umieszczone w cichych miejscach, z dala od zgiełku i hałasu.

Kawie rozpoznają nas przy pomocy węchu. Dostrzegają ruch, ale nie widzą zbyt dobrze szczegółów. Ponieważ ich oczy są wysoko osadzone, najlepiej widzą to, co znajduje się nad nimi.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wszedł do klatki z niedźwiedziem, został śmiertelnie poturbowany. Czy niedźwiedź z cyrku zostanie uśpiony?
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Jak pokazać właścicielowi, że jest się głodnym? Pitbull znalazł genialny na to sposób

Świnki morskie - kwiczenie

Świnki morskie raczej nie hałasują, ale potrafią kwiczeć czy chrumkać. Za pomocą różnych dźwięków komunikują się z człowiekiem czy innym zwierzęciem. Kwiczenie najczęściej oznacza skargę lub żądanie np. jakiegoś smakołyku, natomiast chrumkanie powitanie. Kiedy świnki gwiżdżą oznacz, że tęsknią lub się boją. Z kolei mruczenie pomaga im uspokoić się. Samce potrafią warczeć, najczęściej aby zwrócić na siebie uwagę samiczki lub kiedy rywalizują z innym samcem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ktoś znęcał się nad młodym owczarkiem niemieckim. Policja prosi o pomocKtoś znęcał się nad młodym owczarkiem niemieckim. Policja prosi o pomocCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopni
  2. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  3. Tragiczna wiadomość z Wrocławia. Niestety, nie żyje prawdziwy król
  4. Oddali go do schroniska, bo wyglądał jak "potwór". Szczeniak otrzymał szansę, niewiarygodne, jak się zmienił
  5. Właściciele psów mogą pójść na urlop. Znana firma wprowadziła urlop psacierzyński. Ile wynosi?
  6. Wielki dramat u Martyniuków. Teraz wiele się zmieni w życiu Zenka Martyniuka. "Pakuję walizki i wyjeżdżam"

Źródła: facebook, jednosc.com.pl, zooplus

Następny artykuł