Świnka wietnamska i psy
Źródło: Facebook/DIOZpl

Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

23 Czerwca 2020

Świnka wietnamska o imieniu Sandra została kupiona przez pewnego mieszkańca Jeleniej Góry. Zwierzak był traktowany jak pies, mieszkał razem z właścicielem w bloku. Jednak opiekun czworonoga wyjechał do Niemiec, zostawiając świnkę pod opieką swojej matki. Niestety, kobieta nie była w stanie poradzić sobie z opieką nad Sandrą i postanowiła oddać ją Dolnośląskiemu Inspektoratowi Ochrony Zwierząt. Jak się okazuje - to nie koniec zmagań o lepszy los Sandry. Śwince grozi teraz śmiertelne niebezpieczeństwo.

Świnka wietnamska o imieniu Sandra skradła serce pewnego młodego mężczyzny, mieszkańca Jeleniej Góry. Jednak po kliku miesiącach opieki nad czworonogiem, jej właściciel ją zostawił. Wyjechał z Polski do Niemiec w celach zarobkowych. Sandrę zostawił pod opieką swojej schorowanej matki, która nie dała sobie rady z zajmowaniem się świnką. Kobieta poprosiła wolontariuszy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt o pomoc. Sandra po raz kolejny zmieniła adres zamieszkania. Choć wydawałoby się, że jej historia znalazła w końcu szczęśliwy finał, prawda może okazać się zupełnie inna - możliwe, że świnka będzie musiała zostać poddana tzw. "utylizacji". Dlaczego?

Radosław Majdan zapobiegł rodzinnej tragedii. Małgorzata Rozenek podzieliła się szczegółami zdarzeniaRadosław Majdan zapobiegł rodzinnej tragedii. Małgorzata Rozenek podzieliła się szczegółami zdarzeniaCzytaj dalej

Świnka wietnamska porzucona przez swojego właściciela czeka na wyrok

Jak można przeczytać w poście, który pojawił się na facebookowym profilu DIOZpl:

- Zapewne w najbliższym czasie będziemy musieli stoczyć walkę z bezlitosnym, urzędniczym murem, bowiem Sandra to „produkt mięsny nieznanego pochodzenia”, który zgodnie z przepisami należy poddać „utylizacji”.

W związku z epidemią ASF przepisy regulujące hodowlę świń, również wietnamskich, są bardzo obostrzone. Sytuacja Sandry może okazać się tragiczna - zwierzę pochodzi z nielegalnej hodowli. Nie ma kolczyków i nie wiadomo, skąd pochodzi. W związku z tym, możliwe, że będzie musiała zostać uśpiona.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziecko bawiło się plastikową torbą. Kiedy pies zauważył, co się dzieje pobiegł po właścicielkę

2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 90% osób nie potrafi go znaleźć

Choć świnka wietnamska dostała tzw. "dożywocie" w Ośrodku Ochrony i Ratownictwa Zwierząt DIOZ w Pałacu w Dziwiszowie, może okazać się, że Sandra w ogóle tam nie trafi. Wolontariusze opiekujący się zwierzakiem zapewniają:

- Zrobimy wszystko, by 7 miesięczna świnka dożyła u nas spokojnej starości.

Mocno trzymamy za to kciuki! Zachęcamy też do wsparcia zbiórki na rzecz uroczej świnki. Link jest dostępny na Facebooku DIOZpl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beagle podszedł do dziecka siedzącego na kanapie. Matka zobaczyła, co się dzieje i złapała za telefon
  2. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie
  3. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą
  4. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  5. Kotka straciła wszystkie młode. Niesamowite, kogo adoptowała. Zdjęcia wyciskają łzy z oczu
  6. Bydgoszcz. Kobieta ściskała psa, aż ten wył. Kiedy wyszła z nim na balkon, wydarzyła się tragedia

Źródło: Facebook/DIOZpl

Następny artykuł