świnka
Źródło: pixabay/suju

Skandaliczny filmik z zakładu mięsnego ujrzał światło dzienne. Świnie były traktowane w straszny sposób

21 Września 2020

Świnie były przetrzymywane w skandalicznych warunkach. Małe boksy praktycznie unieruchamiały zwierzęta. Zwierzęta miały mnóstwo ran, chorowały, na ich "wybiegach" leżały martwe truchła. Zakład w okrutny sposób traktował zwierzęta. Wszystko wyszło na jaw za sprawą organizacji pro zwierzęcych.

Świnie cierpiały w jednych z największych zakładów mięsnych w Niemczech. Łatwo dojść do wniosku, że sytuacja, która wyszła na jaw nie jest jedynie wynikiem zaniedbań i cięcia kosztów. Stan zwierząt wskazuje, że obsługi w ogóle nie obchodził stan hodowanych przez nich stworzeń. Filmik został nagrany przez niezależnych aktywistów zabiegających o respektowanie praw zwierząt. Jeden z wolontariuszy, działając pod przykrywką, zatrudnił się w firmie, by ukazać panujące na miejscu warunki. Okazało się, że nie tylko inwentarz cierpiał.

Strzały na ulicach Gniezna. Mężczyźni chwycili za broń, poszło o sprzedaż psaStrzały na ulicach Gniezna. Mężczyźni chwycili za broń, poszło o sprzedaż psaCzytaj dalej

Świnie miały otwarte rany, były chore, brodziły w brudzie

Nagrania przekazano Deutsches Tierschutzbuero, agencji rządowej zajmującej się prawami zwierząt. Sprawa dotyczy zakładu należącego do jednego z największych producentów mięsa w tym kraju, firmy Tönnies. Świnie to wbrew obiegowej opinii bardzo inteligentne zwierzęta, nie ustępują w tym względzie większości psów i kotów. Ich sytuacja w przemyśle mięsnym jest tragiczna. Warunki ich hodowli zakrawają o tortury. Ciasne klatki, niepozwalające nawet się obrócić, brak opieki weterynaryjnej, ciągłe rozmnażanie macior, skutkujące wieloma problemami zdrowotnymi czy brutalne mordowanie za małych lub zdeformowanych prosiaków to niestety norma. Film taki jak ten mógłby pochodzić z większości zakładów mięsnych na całym świecie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Internauci martwią się o pudelka Joanny Przetakiewicz. Mają racje?
2. Rodzice zainstalowali kamerkę w pokoju syna. Gdy włączyli nagranie, zaniemówili widząc, co w nocy robi dziecko
3. "Piątka dla zwierząt" wprowadzi nowe świadczenia. Niektóre czworonogi dostaną emeryturę, ile wyniesie?

Świnie nie miały nawet dostępu do wody pitnej

W zakładzie stosowano nielegalną, lecz popularną w tym przemyśle praktykę. Całymi dniami odmawiano zwierzętom dostępu do wody pitnej, by te jadły więcej naszpikowanej proteinami i antybiotykami karmy. Aktywiści od lat zwracali uwagę na warunki panujące w zakładach należących do tej firmy. Obecnie urząd musiał interweniować, ponieważ wszystkie nieprawidłowości zostały nagrane. Opinia publiczna patrzy nieprzychylnie na takie incydenty, nie wiedząc, że takie warunki panują w większości zakładów. Poza sytuacją zwierząt sprzeciw budzą też warunki w jakich mieszkają i pracują zatrudnieni tam ludzie. Nawet osoby, które w pracy odniosły rany lub zachorowały, były zmuszane by stawić się na zmianie. Większość personelu stanowiły osoby pochodzące z Europy Wschodniej, w tym Polski.

Brutalne nagranie można zobaczyć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Bronkę z “Daleko od szosy”? Aktorka wreszcie zdradziła jedną z największych tajemnic serialu
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Nagrała najbardziej zadowolonego lisa na świecie. Zachowuje się zupełnie jak pies
  4. Jego pies wciąż uciekał z podwórka. Mężczyzna wybudował płot, niestety nie przemyślał jednego
  5. Kociak pochwalił się obłędnymi umiejętnościami kulinarnymi. Kto nie chciałby mieć go w kuchni?
  6. Niestety, koniec dla córki Adama Małysza. Jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach w Chorwacji

źródło: wp.pl

Następny artykuł