Pies prezent święta
Źródło: unsplash/Rhaúl V. Alva

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czy pies pod choinkę jest dobrym pomysłem?

5 Listopada 2020

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wkrótce zacznie się gorączka zakupów, wiele osób zdecyduje się na kupno psa do domu. Czy to dobry pomysł?

Święta Bożego Narodzenia są jednymi z bardziej wyczekiwanych dni w roku. Nie tylko dlatego, że w grudniu pojawiają się czerwone kartki, wolne od pracy, ale głównie dlatego, że można spotkać się z rodziną, odpocząć od codziennego zgiełku. Tradycyjne chrześcijańskie święto jest uwielbiane przez dzieci, ze względu na prezenty, które przynosi święty Mikołaj. Jedne maluchy dostaną zabawki, inne ubrania, a w niektórych rodzinach pojawią się nowi członkowie rodziny... Ale czy to dobry pomysł?

Wygłupy lampartów wywołują uśmiech na twarzy. Zoo opublikowało cudowne wideoWygłupy lampartów wywołują uśmiech na twarzy. Zoo opublikowało cudowne wideoCzytaj dalej

Czy pies na prezent jest dobrym pomysłem?

Adopcje zwierząt wzrastają w okresie świątecznym. Wielu rodzicom czy wujkom wydaje się, że zwierzak jest dobrym pomysłem na prezent. Najczęściej szczeniak na moment przed wręczeniem jest pakowany do pudełka z dziurkami. Obdarowany nie kryje radości, jednak ta często po kilku tygodniach znika, a zwierzak schodzi na dalszy plan życia lub, co gorsza trafia do schroniska!

Dlatego wiele schronisk zakazuje adopcji zwierząt przed świętami Bożego Narodzenia. Pracownicy doskonale wiedzą, że psy później wracają do swoich boksów. Zwierzaki są roztargnione, smutne, cierpią, nie wiedzą, dlaczego wróciły do boksów. Adopcja zwierzaka zawsze musi być bardzo przemyślaną decyzją, która może zająć nawet kilka czy kilkanaście miesięcy! Nigdy nie należy podejmować pochopnie takiej decyzji, ponieważ można bardzo skrzywdzić zwierzę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
3. DSuczka została zostawiona do uśpienia u weterynarza. Wtedy zobaczył ją ktoś wyjątkowyramat, kierowca celowo rozjechał kotkę? "Odebrałeś małym kociakom matkę. Poczułeś się wielki?"

Pies pod choinkę dla dziecka nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli nieletni nie wykazuje odpowiedzialności na co dzień, nie powinien otrzymywać takiego prezentu! To rodzice odpowiadają za wychowanie dziecka, a nie pies, który miałby potem nauczyć dziecko spełniania obowiązków. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której zwierzę będzie nieszczęśliwe i niekochane, ponieważ dziecko nie będzie chciało się nim zajmować. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku nieletnich, którzy od zawsze marzyli o ukochanym zwierzaku. Jednak odradzamy psa jako prezent pod choinkę. Przygarnięcie żywej istoty nie musi być łączone ze świętami. Najczęściej w domach panuje wtedy duży zgiełk, który nie jest naturalny. Pies może być wystraszony już na samym początku. Trudniej będzie mu się przystosować do nowego otoczenia.

Suczka została zostawiona do uśpienia u weterynarza. Wtedy zobaczył ją ktoś wyjątkowySuczka została zostawiona do uśpienia u weterynarza. Wtedy zobaczył ją ktoś wyjątkowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Znaleziono dziwaczne zwierzę. "Wygląda jak ser topiony"
  5. Kiedyś jej misję śledził cały świat. Dziś mało kto pamięta o Łajce
  6. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  7. Nikt się nie spodziewał, że Makłowicz może je jeść. Pod zdjęciem z daniem z sieciówki od razu zawrzało

źródło: swiatzwierzat.pl

Następny artykuł