różal i sławomir świerzyński ea
Źródło: Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"

18 Listopada 2020

Sławomir Świerzyński miał porzucić ciężko chorego konia. Tak przynajmniej twierdzi Różal, na którego powołuje się Pudelek.pl. To właśnie zawodnik MMA i miłośnik zwierząt jest obecnie w posiadaniu konia, który miał poprzednio należeć do lidera zespołu Bayer Full. Jak jest naprawdę?

Sławomir Świerzyński znalazł się w ogniu pytań. Wszystko przez ostatni post Różala na Facebooku. Znany miłośnik zwierząt opisał historię uratowanego przez siebie i swoją partnerkę konia, który miał uprzednio należeć do lidera zespołu Bayer Full. Sułtan, piękny czarny koń fryzyjski miał być rzekomo w bardzo złym stanie, a jego poprzedni właściciel został przez Różala oskarżony o zaniedbanie konia, a następnie porzucenie go.

Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjacielKiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjacielCzytaj dalej

Sławomir Świerzyński porzucił konia?

Zawodnik MMA dodał bardzo emocjonujący wpis opisujący całą sytuację. Nie ma wątpliwości, że w jego wpisie chodzi o lidera Bayer Full, choć jego nazwisko nie pada w nim ani razu.

- Historia Sułtana jest bardzo smutna. Jeździł z 3 innymi końmi w zaprzęgu, który prezentował się jak nie z tego świata. Cztery piękne fryzy w czarnej karocy. Jeden raz zobaczyłem go i oniemiałem. Po kilku latach Marta [partnerka Różala - przyp. red.] zobaczyła Sułtana w stanie przypominającym g*wno, wystawionego na sprzedaż, a jak nikt nie kupi to pod nóż - czytamy pod fotografią Różala z Sułtanem.

Dalej dowiadujemy się, że według zapaśnika koń miał zostać odsprzedany do warszawskiej dorożki, gdy jego stan zaczął się pogarszać.

- Gdy był zdrowy i piękne zarabiał w ch*j floty dla ówczesnego właściciela, którym był jeden taki, co śpiewa disco polo i płacze teraz, jakie to on ma wydatki i że chorzy potrzebują jego muzyki. Na tamtą porę, gdy koń, który zarobił dla niego krocie, zachorował, to nawet złotówki na jego leczenie nie przeznaczył, tylko odsprzedał go dalej, do dorożki w Warszawie. Tam został zajechany jak ch*ja d*pa i gdy już w ogóle nie nadawał się do niczego, został oddany w stanie krytycznym handlarzowi - możemy przeczytać dalej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pomalowany na zielono, chory pies został znaleziony na ulicy. Prawda o jego sierści zadziwia
2. Grzybobranie pana Romana zakończyło się wielką atrakcją. Aż musiał przetrzeć oczy ze zdumienia
3. Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie

Różal oskarża Sławomira Świerzyńskiego

Różal wraz ze swoją partnerką, która była absolutnie zakochana w Sułtanie, postanowili go uratować. Gwiazdor zlicytował swoje trofea, utworzył zbiórkę i udało się odkupić konia. Jak podkreśla Różal, jego cena jak za fryza była niska, jednak jak za konia, który miał iść na mięso - wysoka.

Stan zwierzaka był straszny, a para zainwestowała majątek w jego leczenie. Po doprowadzeniu Sułtana do porządku postanowili skontaktować się ze Świerzyńskim - myśleli, że może chciałby konia z powrotem, oczywiście za darmo, ale pod warunkiem, że będzie o niego dbał. Zadzwoniła więc do niego Marta, partnerka Różala.

- Marta dzwoni do niego i opowiada całą historię i pyta, że skoro tyle lat go miał, a an zarobił tyle floty, to może chce go od nas. Wiadomo, że za darmo, byle by o niego dbał i leczył. Może serce ukłuło, zrozumiał błąd, czasem ludzie się budzą późno, ale budzą. Może chciałby jakoś mu pomóc u nas? Marta w telefonie usłyszała, że "dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi" - pisze Różal.

Na koniec zawodnik MMA nie pozostawił wątpliwości co do tego, że domniemany wcześniejszy właściciel to właśnie Sławomir Świerzyński. Przywołał ostatnie sytuacje z udziałem muzyka tak, by było wiadomo, że o nim mowa. Jak lider Bayer Full odpowie na zarzuty? Czekamy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Dlaczego kot drapie po misce? Prawda może cię zdziwićDlaczego kot drapie po misce? Prawda może cię zdziwićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowego
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Oryginalne nagranie z Czarnobyla. Mężczyźni usuwali radioaktywny materiał własnymi rękami [wideo]

źródła: pudelek.pl

Następny artykuł