chłopiec płacze po śmierci psa
Źródło: facebook.com/Maria Henry Gay

Adoptowany chłopiec wybuchł płaczem, gdy usypiano jego suczkę. Wtem wyznał mamie wstrząsającą prawdę

30 Listopada 2020

Suczka należąca do Marii Gay mocno podupadł na zdrowiu. Było widać, że bardzo cierpi. Rodzina przez długi czas walczyła z najtrudniejszą decyzją, jaką w pewnym momencie musi podjąć każdy właściciel zwierzęcia - czy uporczywie podtrzymywać pupila przy życiu, czy pozwolić mu odejść z godnością. Adoptowany syn kobiety załamał się, kiedy zadecydowano, że psa należy uśpić. Po tym, jak pożegnał swojego pupila, zaskoczył mamę wzruszającym wyznaniem. Dojrzała postawa adoptowanego syna kobiety chwyta za serce.

Suczka została adoptowana przez kobietę, gdy była już w sędziwym wieku. Zwierzę o imieniu Buffy miało wiele problemów zdrowotnych. Niestety weterynarz zdecydował o usunięciu jego zębów, by stan zapalny nie rozprzestrzenił się na cały organizm. Wykonane wtedy badania sugerowały, że to nie jedyny problem zdrowotny niewielkiego czworonoga w typie maltańczyka. Obawy lekarzy i rodziny szybko się potwierdziły. Okazało się, że zwierzę cierpi na ciężką niewydolność nerek. Każdy przeżyty dzień wiązałby się dla niej z większym cierpieniem.

Pies straszliwie rozpaczał. Dotknęła go wielka tragedia, której nikt poza nim nie potrafił zrozumiećPies straszliwie rozpaczał. Dotknęła go wielka tragedia, której nikt poza nim nie potrafił zrozumiećCzytaj dalej

Suczka musiała zostać uśpiona

Choć wielu rodziców oszukuje swoje dzieci i kluczy wokół tematu śmierci, starając się jak najdłużej chronić je przed jej świadomością, matka adoptowanego chłopca uznała, że powinien on uczestniczyć w pożegnaniu swojego najlepszego przyjaciela. Wiedziała, że jej syn jest gotowy, by zrozumieć to zdarzenie. Zresztą, chłopiec wykazał się większym spokojem i dojrzałością niż wielu dorosłych. Miał pełną świadomość tego, co się dzieje w momencie, w którym zwierzę po raz ostatni zamyka oczy. Poprosił mamę, by Buffy w trakcie zabiegu leżała na jego kolanach. Kiedy jego przyjaciółka odeszła, wypowiedział słowa, które zapadły kobiecie w pamięci.

- Wiem, jak to jest, kiedy nikt cię nie kocha i kiedy nikogo nie obchodzisz i nie chcę, aby jakiekolwiek moje zwierzę kiedykolwiek czuło się w ten sposób. To tylko nam jest smutno, kiedy one idą do nieba. Dla nich to radosny dzień - mama chłopca przytoczyła słowa adoptowanego syna w swoim poście na Facebooku.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Chłopiec rozumiał psa, bo sam wiele przeszedł

Mimo młodego wieku Robbie doświadczył strasznych rzeczy. Przez lata znęcano się nad nimi fizycznie i psychicznie. Rozumiał więc sytuację, w której ktoś traktuje przejście na tamten świat, jako wybawienie od ziemskiej udręki. Choć te słowa mogą brzmieć makabrycznie, pozwoliły mu w pełni współczuć zwierzakowi i wybrać dla niego najlepszy możliwy koniec.

Eutanazja psa zawsze stanowi ciężki moment

Wbrew temu, co uważa wiele osób, decyzja o eutanazji nie należy jedynie do właściciela. By przeprowadzić ją zgodnie z prawem, muszą zostać spełnione pewne przesłanki. O tym, czy pies powinien zostać uśpiony, decyduje weterynarz.

Oczywiście czasem słyszy się o przypadkach, w których nieuczciwy lekarz "idzie na rękę" właścicielowi, pomagając mu w zabiciu niechcianego zwierzęcia. To jednak temat na inny artykuł.

Najważniejszym i najpowszechniejszym powodem jest ograniczanie niepotrzebnych cierpień pupila. Zwierzęta, które mocno ucierpiały w wyniku wypadku lub poważnej, nieuleczalnej choroby mogą zostać uśpione.

Kolejną przesłanką uprawniającą takie działanie jest poziom agresji psa przekraczający wszystkie normy. Istotny jest fakt, że zabieg nie stanowi kary, a ma chronić jego potencjalne ofiary.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Dlaczego kot macha ogonem? Właścicielu, bądź uważny, mruczek wysyła Ci ważny sygnałDlaczego kot macha ogonem? Właścicielu, bądź uważny, mruczek wysyła Ci ważny sygnałCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: newsner.com

Następny artykuł