pies skołtuniony
Źródło: youtube.com/Stray Rescue of St.Louis Official

Suczka była zaniedbywana latami. Po śmierci właściciela trafiła na dobrych ludzi, jej transformacja zwala z nóg

30 Sierpnia 2020

Suczka przez lata była zaniedbywana. Jej właścicielka prawdopodobnie nie była już w stanie się nią zajmować. Gdy starsza kobieta zmarła, jej pies został przekazany fundacji działającej na rzecz zwierząt. Wolontariusze nie mogli uwierzyć w to, jak wyglądało zwierzę, gdy do nich trafiło. Futro czworonoga było tak długie i splątane, że nic nie widział, miał trudności z chodzeniem. Dzięki ich pomocy zwierzak znów przejrzał na oczy.

Suczka mieszkała ze starszą kobietą. Niestety jej właścicielka umarła ze starości. Policjanci, którzy znaleźli jej ciało wezwali wolontariuszy, by ci zajęli się jej psem. Zwierzak był w strasznym stanie. Osoby z demencją lub obłożnie chore, często nie potrafią zadbać o swoich pupili. Dochodziło do sytuacji, w których takie osoby zapominały nakarmić swojego czworonoga, czasem nie pamiętały nawet, że w ogóle kiedykolwiek opiekowały się jakimś stworzeniem. Zmiany neurologiczne często skutkują poważnymi problemami z pamięcią.

Owczarek niemiecki podchodzi do malutkiego kotka. Wygląda groźnie, ale finał zaskakujeOwczarek niemiecki podchodzi do malutkiego kotka. Wygląda groźnie, ale finał zaskakujeCzytaj dalej

Suczka trafiła pod opiekę wolontariuszy

Na szczęście pracownicy fundacji mieli doświadczenie w radzeniu sobie z zaniedbanymi zwierzakami. Wiedzieli, że próby rozczesywania i mycia skołtunionej sierści skazane są na porażkę. Sklejone włosie tworzyło twardą i ciężką powłokę na całym ciele zwierzaka, prawie uniemożliwiało mu poruszanie się. Wolontariusze musieli zgolić całe futro suczki. Przy goleniu jej głowy i nóg podano jej środki uspokajające. Pod warstwami splątanej, brudnej sierści mogły kryć się dalsze urazy, wysypka lub odparzenia skóry. W takich wypadkach często dochodzi do infekcji, szczególnie jeśli pies spędza czas na słońcu. Temperatura pod skorupą z włosia, nagrzaną od słońca może skutkować oparzeniami, które zostają zainfekowane przez brud kryjący się pod nim. Sądząc z nagrań suczkę ominęły te przykre przypadłości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kucyk uciekł właścicielowi. Szybko do akcji wkroczyła policja
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Zatrzymano kłusownika, śledczy znaleźli na jego posesji prawdziwy arsenał. Aż strach pomyśleć, na co polował

Suczka trafi do adopcji

Zwierzak został ogolony, jednak jego futro z pewnością odrośnie. Okazało się, że pod grubą warstwą brudu i kołtunów kryje się piękny psiak. Zgolona z suczki sierść ważyła prawie drugie tyle, co ona sama. Suczka otrzymała imię Nexxus. Obecnie znajduje się w domu tymczasowym, jednak już niedługo może trafić do nowej rodziny. Otoczona opieką nowych właścicieli będzie mogła zapomnieć o przebytych cierpieniach oraz traumie związanej z utratą poprzedniej pani. Czworonóg otrzyma nowe życie, wolne od cierpienia, brudu i zaniedbania.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-latek rzucał szczeniakiem o beton. „Teraz płacze, więc jest mu przykro”
  2. Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy
  3. Małgorzata Kożuchowska w doborowym towarzystwie na plaży. Dobrze razem wyglądają?
  4. Co pies myśli o właścicielu? Wielu z nas zadaje sobie podobne pytanie
  5. Po 4 latach psiak ma stracić dom. Wolontariusze mają ostatnią szansę, by znaleźć mu kochającą rodzinę
  6. Wiemy, jak Jarosław Kaczyński spędza wakacje. Wygadali się znajomi

źródło: youtube.com

Następny artykuł