Suczka czekała na pomoc na parkingu przy kościele
Źródło: facebook/Paw Angel Animal Rescue

Ktoś porzucił suczkę ze szczeniakami przed kościołem. Kiedy przechodzeń podszedł bliżej, odkrył okropną prawdę

27 Maja 2020

Suczka została porzucona na parkingu przy kościele. Biedna, nie miała dokąd pójść, a na dodatek nie była sama. Pies nie wiedział, co ma robić, czekał aż ktoś do niego podejdzie i mu pomoże. Niestety, Msza nie była wtedy odprawiana. W kościele nie było wiernych, którzy mogliby pomóc.

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w Abilene w Teksasie. Parking przed kościołem stał się domem dla porzuconej suczki. W tak trudnych warunkach musiała opiekować się swoimi dziećmi. Suczka została zostawiona razem ze swoimi 9 szczeniakami. Małe miały ledwo dwa tygodnie, gdy doznały tak okrutnej krzywdy ze strony człowieka.

Suczka dbała o swoją rodzinę

Ten widok po prostu łamał serce. Dzieci suczki nie miały dostępu zarówno do jedzenia, jak i do świeżej wody. Ktoś, kto porzucił mamę szczeniaków, nie zainteresował się tym, czy przeżyje kolejne dni. Całe szczęście, suczkę w potrzebie zauważył jeden z przechodniów i zrobił jej zdjęcie. Później opublikował je w mediach społecznościowych, liczył, że dzięki udostępnieniom trafi do odpowiednich osób, które zainteresują się zwierzakami i im pomogą.

Fotografię zrozpaczonej i biednej suczki zauważyła Misty Boerger z organizacji Paw Angel Animal Rescue. Kobieta nie czekała ani chwili - od razu podjęła próbę szybkiej interwencji. Wraz z koleżanką udała się na parking, skąd zabrały wszystkie psiaki do samochodu. Kobiety zawiozły zwierzęta do weterynarza, chciały dowiedzieć się, czy są zdrowe.

Niestety, diagnoza lekarska nie była pozytywna dla jednego ze szczeniąt. Maluch miał guza w gardle, musiał zostać uśpiony. Reszta szczeniaków była w pełni zdrowa, jednak zwierzęta potrzebowały całodobowej opieki i troski, dlatego Misty stwierdziła, że weźmie psy do siebie. Chciała poświęcić im tyle uwagi, ile tylko można. Czworonogi zasługiwały na szczęście i bezpieczną przystań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Labrador został uhonorowany tytułem naukowym. Jego geniusz docenili naukowcy z całego świata 2. Kot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?

Cała sytuacja miała miejsce w maju tego roku. Psy wkrótce trafią do adopcji, jednak najpierw muszą w pełni dojść do siebie, a później zostaną wysterylizowane. Mamy nadzieję, że zwierzaki otrzymają kochające domy. Kto przecież nie chciałby opiekować się takimi słodkimi pieskami?

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Szczeniaki były porzucone bez środków do życiaSzczeniaki były porzucone bez środków do życia
facebook/Dumped to Diva: Dory’s Story

Suczka ma się dobrzeSuczka ma się dobrze
facebook/Dumped to Diva: Dory’s Story

Szczeniaki trafiły pod opiekęSzczeniaki trafiły pod opiekę
facebook/Dumped to Diva: Dory’s Story

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu ukrył się kot. Tylko 10% społeczeństwa umie go znaleźć bez podpowiedzi, reszta wymięka
  2. Niedźwiedzie z zoo zostały przeniesione. Znamy szczegóły wstrząsającej akcji, była potrzebna narkoza
  3. Przełom w Wuhan. Wprowadzono zakaz spożywania dzikich zwierząt
  4. Czy mężczyzna, który próbował utopić niedźwiedzia zostanie ukarany? ZOO wydało oświadczenie
  5. Spuścili psa ze smyczy. Chwilę później zwierzę zaatakowało małą sarenkę. Weterynarze nie mieli szans
  6. 13-letnie dziecko skrzywdziło kota. Właścicielka zwierzaka ukarała je w ten sam sposób

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł