szuczka porzucona
Źródło: facebook.com/Charlie's Angels - Animal Rescue - Costa Rica

Wyrzucili suczkę na ulicę, bo jechali na wakacje. Niewiarygodne, kto jako pierwszy wyciągnął do niej pomocną dłoń

26 Października 2020

Suczka została wprowadzona przez swoich właścicieli do samochodu. Sądziła, że wybierają się wspólnie na przejażdżkę. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Jej rodzina chciała zrobić sobie długie wakacje, jednak pies zawadzałby im podczas urlopu. Postanowili więc pozbyć się suczki w okrutny sposób. Wyrzucili ją w miejscu, w którym koczowali bezdomni.

Suczka nie mogła zrozumieć, tego co właśnie się wydarzyło. W jednej chwili jej radość z przejażdżki z rodziną zamieniła się w koszmar. Ludzie, którym ufała, zostawili ją samą w centrum miasta i odjechali. Zdezorientowany pies piszczał i wył ze strachu i smutku. Zainteresowali się nią koczujący nieopodal bezdomni. Ciężko powiedzieć, czy jej byli właściciele liczyli, że ludzie, którzy sami nie mają dachu nad głową, zaopiekują się psem, czy wykazali się makabrycznym poczuciem humory, porzucając pośród ludzi, którzy byli w podobnej do niego sytuacji.

Istnieje pewien sposób na pogłębienie relacji z kotem. Jest bardzo prostyIstnieje pewien sposób na pogłębienie relacji z kotem. Jest bardzo prostyCzytaj dalej

Suczka była przerażona

Bezdomni postanowili zaopiekować się psem. Choć sami nie mieli zbyt wiele i musieli znosić trudy życia na ulicy, nie zamierzali pozwolić, by zwierzakowi stała się krzywda. Uspokoili ją i zabrali w miejsce, w którym obozowali. Dzielili się z nią swoim jedzeniem, choć sami praktycznie głodowali.

Losem biednej suczki zainteresowała się także właścicielka znajdującego się nieopodal sklepu chińskiego. Była wzruszona postawą bezdomnych. Sama także postanowiła pomóc w opiece nad psem. Zaczęła przynosić jej jedzenie. Codziennie pies dostawał resztki niesprzedanych przez nią mięs i warzyw. Trudno jednak powiedzieć, by pies miał zapewnioną adekwatną opiekę.

Wszyscy wokół robili, co mogli, by pomóc psinie porzuconej przez okrutnych właścicieli. Zdawali sobie jednak sprawę, że ulica to nie miejsce dla zadbanej, przyzwyczajonej do domowych wygód suczki. Pewnego dnia psa, który wyróżniał się na tle otoczenia ,dostrzegła kobieta mieszkająca nieopodal.

Postanowiła spytać siedzących obok mężczyzn, czy zwierzak należy do nich. Gdy opowiedzieli jej tragiczną historię mieszańca beagla z labradorem aż zaniemówiła. Nie sądziła, że usłyszy coś takiego. Od razu skontaktowała się z fundacją zajmującą się pomocom bezdomnym zwierzakom.

Pracownicy schroniska także nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli. Organizacja Charlie's Angels - Animal Rescue - Costa Rica zaczęła szukać dla suczki nowego domu. Uznali, że nie będą transportować jej do schroniska, ponieważ znajduje się pod częściową opieką życzliwych jej ludzi.

DZISIAJ GRZEJE:1. Justyna Kowalczyk ma dość. "Jest Pani zupełnym zerem", odpowiedziała internautce miłośniczka nart i zwierząt
2. Po rolnikach przyszedł czas na górników. Związkowcy zaczęli wspierać protestujące kobiety
3. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć

Suczka znalazła nowy dom

Ogłoszenie o tym, że Kira, bo tak ją nazwano, szuka domu, opublikowali na Facebooku. Na chętnych do jej adopcji nie trzeba było długo czekać. Już dzień później zgłosiła się do nich rodzina, która zaoferowała jej nowy dom. Zwierzak miał trafić do pięknego, dużego domu z ogrodem.

Gdy kobieta, która dwa dni wcześniej zgłosiła ją do fundacji, zaprowadziła do niej jej nowych właścicieli, doszło do wzruszającej sceny. Bezdomni mocno przywiązali się do swojej podopiecznej, o którą troszczyli się przez kilka dni. Mężczyźni chcieli upewnić się, że trafi do dobrego domu.

Zwierzak szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu. Poznała także nowego przyjaciela, drugiego psa należącego do małżeństwa, które ją adoptowało. Od razu zaczęła bawić się z shar peiem. Wszystko wskazuje na to, że po wszystkim, co wycierpiała, w końcu znalazła bezpieczne miejsce dla siebie.

Wiele osób porzuca psy, wyjeżdżając na wakacje. Nieodpowiedzialni właściciele nie myślą o tym, co z psem stanie się kilka miesięcy po tym, jak trafi do ich domu. Zazwyczaj kupują zwierzęta, gdy te są bardzo małe. Każdy uwielbia szczeniaki, jednak nie wszyscy wiedzą ile pracy wymaga opieka nad czworonogiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak wybrać psu przyjaciela? 5 zasad, które powinieneś wziąć pod uwagęJak wybrać psu przyjaciela? 5 zasad, które powinieneś wziąć pod uwagęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł