Przemoczona, mała suczka z chorym lewym okiem
Źródło: Facebook/Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu

Wyłowili z rzeki tonącą suczkę. Prawda okazała się zupełnie inna niż przypuszczano

26 Maja 2020

Suczka została wyłowiona z rzeki, zwierzę tonęło. Jak doszło do tej tragedii?

16 maja Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu przekazało smutną wiadomość. Jeden z mieszkańców miasta wyłowił z rzeki tonącą, małą suczkę. Prawda o losie psiaka okazała się zupełnie inna niż sądzono.

Suczka tonęła w rzece

Kiedy pracownicy schroniska dostali zgłoszenie o wykończonym psie, który został wyłowiony z rzeki, od razu otoczyli go opieką. Postanowili też rozpowszechnić informację o znalezionej suczce za pośrednictwem Facebook'a. Czekali aż po uroczego psiaka zgłoszą się wytęsknieni właściciele, jednak na próżno. Po pewnym czasie odkryli dojmująco smutną prawdę o losie suczki.

Okazało się bowiem, że suczka straciła swoją właścicielkę.Opiekunka psa zmarła jakiś czas wcześniej. Zrozpaczony zwierzak rzucił się w wir poszukiwań ukochanej pani, jednak bez skutku. Jak czworonóg znalazł się w rzece? Pogubiony psiak wpadł do wody przez przypadek, całe zajście było niefortunnym wypadkiem. Gdyby nie czujność jednego z mieszkańców Zawiercia, aż strach pomyśleć, co by się stało z suczką.

Teraz pies przebywa w zawierciowskim schronisku. Znajduje się pod opieką weterynaryjną. Psu należy usunąć jej trzecią powiekę oraz guzki na listwie mlecznej. Mimo, że suczka jest w sędziwym wieku, wolontariusze liczą na to, że gdy tylko wróci do zdrowia, zostanie znaleziony dla niej nowy, kochający dom.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące osób pokochały nową rasę psów. Cockapoo to niezwykła krzyżówka 2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i znalezienie rodziny! Zachęcamy do wsparcia schroniska w Zawierciu, pomagając placówce dajecie szanse na lepsze jutro zwierzakom takim jak Maja.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

PiesPiesek czeka na operację oka
Facebook/Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce
  3. 60-letni mieszkaniec Łodzi zabił małego szczeniaka. Tłumaczenia porażają
  4. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  5. Pies codziennie przemierza wiele kilometrów, aby dojść w ważne dla niego miejsce. Powód chwyta za serce
  6. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł