Suczka urodziła w środku nagrzanej szklarni
Źródło: facebook/fundacja dla szczeniat judyta

Bezdomna sunia oszczeniła się w nagrzanej szklarni. Widok, który zastali na miejscu wolontariusze poraża

25 Sierpnia 2020

Suczka oszczeniła się w środku nagrzanej szklarni. Na świat przyszło aż siedem maluchów. Fundacja dla Szczeniąt Judyta ruszyła jej na pomoc, lecz okazało się, że akcja ratunkowa jest dużo bardziej skomplikowana niż podejrzewano. Psia mama walczy o życie.

Suczka w ostatnim czasie nie miała łatwego życia. Bezdomne zwierzę w zaawansowanej ciąży błąkało się po okolicy i szukało miejsca, w którym mogłoby bezpiecznie i w samotności wydać na świat swoje maleństwa. Traf chciał, że jej wybór padł na szklarnię, w której panowała bardzo wysoka temperatura. Po porodzie wycieńczona psia mama w towarzystwie siedmiu nowo narodzonych szczeniaków została odnaleziona przez wolontariuszy organizacji na rzecz pomocy potrzebującym zwierzętom. Jej stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia.

Zatrzymali się w lesie na postój. Znaleźli worek, z którego dochodziły okropne piskiZatrzymali się w lesie na postój. Znaleźli worek, z którego dochodziły okropne piskiCzytaj dalej

Suczkę prawie zabiła bezdomność

Wolontariusze przynależący do Fundacji dla Szczeniąt Judyta zostali powiadomieni, że w środku szklarni w miejscowości Bielsk znajduje się czarno-brązowa suczka wraz ze stadem szczeniąt. Aktywiści zastali na miejscu scenę, która niemal rozerwała im serce. Wycieńczona, wychudzona mama o splątanej sierści leżała pośród sadzonek obok swoich dzieci i ciężko dyszała. Temperatura panująca w szklarni była wyjątkowo wysoka, a powietrze - gęste i utrudniające oddychanie. Oczywistym było, że to nie są idealne warunki na pierwsze chwile czworonożnej rodziny. Potrzebna była natychmiastowa konsultacja z lekarzem weterynarii oraz wdrożenie odpowiednich metod leczenia suczki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni
2. Okrzyknięto go najbrzydszym tygrysem świata. Czy zasługuje na miłość?
3. Rottweiler i maleńki chomik zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Delikatność olbrzymiego psa jest niewiarygodna

Założycielka fundacji - Pani Judyta, podejrzewała, że na jej widok psia mama będzie próbowała uciec. Stało się coś zupełnie odwrotnego. Zwierzę było już zmęczone miesiącami tułaczki i życia na ulicy, gdzie prawdopodobnie wielokrotnie walczyło z innymi zwierzętami, czego dowodem są ślady pogryzień na jej ciele. Świeżo upieczona mama z wdzięcznością oddała się w ręce pracowników organizacji i błagalnym wzrokiem poprosiła o opiekę nad jej potomstwem. W najbliższym czasie cała rodzina zostanie przewieziona do kliniki weterynaryjnej, jednak wolontariusze przewidują, że koszty badań i medykamentów znacznie przekroczą ich okrojony budżet. Z tego powodu proszą o wsparcie w formie darowizny, aby trudny start psiej gromadki nie przekreślił ich szans na lepsze życie.

- Wycieńczona porodem i odwodniona sunia, która ostatnie dni spędziła w szklarni, gdzie panują niewyobrażalne temperatury. 2 szczeniaki są niedotlenione. Z mamy wylewa się mazia. Walczymy o życie mamy i dzieci - czytamy na Facebooku schroniska.

ZOBACZ ZDJĘCIA i NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Usłyszała niepokojące dźwięki w kuchni. Gdy weszła i zobaczyła, co jej pies ma w pysku, pobladła
  2. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski
  3. Biała suczka owczarka niemieckiego została mamą. Wygląd jej szczeniaka wprawił wszystkich w osłupienie
  4. "Smutny obraz polskiej wsi". Husky na łańcuchu potrzebują naszej pomocy
  5. Posłała córkę na lekcję, sama skorzystała. Kasia Cichopek wróciła do dawnej pasji, gratulujemy
  6. Przyłapali prezydenta Białorusi na lotnisku. Wstrząsający widok. O co chodzi?

Źródło: facebook.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł