Martwe szczeniaki w worku na śmieci
Źródło: Facebook/Tarnobrzeskie Stowarzyszenie"Chrońmy Zwierzęta" Schronisko U Machowiaków

Znalazła przy drodze czarny worek. Kiedy do niego zajrzała, zaniemówiła. Szczegóły porażają

25 Maja 2020

Suczka została znaleziona wraz z miotem szczeniąt, wszystkie młode były martwe. Ktoś spakował zwierzęta do czarnego, plastikowego worka i zostawił na poboczu. Czy uda się znaleźć sprawcę?

Wolontariuszka organizacji Chrońmy Zwierzęta dokonała makabrycznego odkrycia. W worku porzuconym na poboczu ruchliwej drogi znalazła suczkę i miot martwych szczeniąt. Zwierzaki były mokre, sądziła, że padły ofiarą podtopienia. Prawda okazała się być inna.

Zostawił psy na pastwę losu, żaden ze szczeniaków nie przeżył

Przy suczce leżała kromka chleba - ktoś wykazał się nie lada "poświęceniem". Na widok człowieka pies uciekł, całe szczęście udało się go pochwycić i odtransportować do weterynarza. W worku zostały znalezione martwe szczeniaki, początkowo wydawało się, że zostały utopione. Okazało się jednak, że najprawdopodobniej zwierzaki zginęły w wyniku wypadku komunikacyjnego. Sprawca zabrał jedynego malucha, który przeżył, a matkę z martwymi dziećmi spakował do worka na śmieci i porzucił na poboczu.

Suczka od razu po trafieniu pod opiekę Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "Chrońmy Zwierzęta" uzyskała pomoc. Całe szczęście trafiła na ludzi dobrej woli, jednak nic nie wymaże traumy, której doświadczyła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kobieta czyściła psa na myjni samochodowej. Czworonóg płakał z bólu, nikt nie pomógł 2. Pies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia

Wolontariusze poszukują sprawcy wypadku, który nie udzielił zwierzętom pomocy. Za tego typu czyn grozi pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.


Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się jamnik, widzisz go? Odpowiedź jest oczywista, jednak tylko 6% osób znajduje psa w 5 sek
  2. Mały jelonek pojawił się na ganku. Niespotykana reakcja kota
  3. Wyrzuciła niepełnosprawnego psa z samochodu. Czworonóg próbował dogonić auto, nie miał szans
  4. Kot z "poniedziałkową twarzą" naprawdę istnieje. Też nie lubicie tego dnia tygodnia?
  5. Przyjdą do Ciebie i wlepią mandat za zwierzaka. Teraz to możliwe
  6. Husky obudził chłopca w słodki sposób. A jak Wasze psy budzą dzieci?

Źródło: onet.pl

Następny artykuł