Suczka w lesie
Źródło: youtube/Northeast Animal Rescue, China

Suczka zaprowadziła ratowników w głąb lasu. Gdy zajrzeli do jej kryjówki, o mało nie utonęli we łzach

22 Listopada 2020

Suczka wałęsająca się tuż przy ulicy została dostrzeżona przez ratowników należących do chińskiej organizacji Northeast Animal Rescue. Zauważyli, że zwierzę jest bardzo zmartwione, jak gdyby chciało zakomunikować im ważną wiadomość. Postanowili podążyć jej śladem i sprawdzić, czy ktoś inny przypadkiem nie czeka na ich pomoc. Przeczucie aktywistów sprawdziło się. W środku opuszczonego rurociągu dokonali porażającego odkrycia. Cała psia rodzina wymagała natychmiastowego ratunku.

Suczka niewielkich rozmiarów o jasnym umaszczeniu bardzo często pojawiała się nieopodal jednej z dróg w Chinach. Samodzielnie walczyła o przetrwanie na wolności, wiodąc bardzo ciężkie życie. Choć niektórzy z lokalnych mieszkańców zatrzymywali się na poboczu, żeby nakarmić ją resztkami jedzenia, większość przejeżdżających omijała ją z obojętnością.

Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorszeDo sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorszeCzytaj dalej

Suczka za nic nie chciała opuścić lasu

Pewnego dnia zaniepokojony kierowca skontaktował się z organizacją prozwierzęcą, aby poinformować ich o bezdomnym zwierzęciu w okolicy. Patrol ratowników od razu wyruszył na misję ratunkową. Po kilku minutach poszukiwań udało im się odnaleźć potrzebującą suczkę, która siedziała skulona na leśnej ściółce.

Aktywiści bacznie przyjrzeli się zwierzątku i po chwili doszli do wniosku, że suczka jeszcze niedawno musiała być w ciąży. Jej wyciągnięte sutki były oczywistym sygnałem tego, że jest karmiącą matką. Niestety zaczynała wdawać się w nie infekcja, co wiązało się z koniecznością konsultacji stanu zdrowia suczki z lekarzem weterynarii.

Chińscy ratownicy nie chcieli ratować jedynie psiej mamy, mając świadomość, że w pobliżu może znajdować się jej potomstwo. Podejrzewali, że suczka nie oddaliłaby się od niego na daleki dystans. Musieli odnaleźć jej szczenięta i zabrać wszystkie zwierzęta do weterynarza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka codziennie wymyka się do sąsiadów, ma ważny powód. Właściciele nie mogą jej powstrzymać
2. Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu
3. Kot ze schroniska ma wściekły wyraz twarzy. W rzeczywistości jest kochanym zwierzakiem

Psia mama błagała o pomoc nie dla siebie, lecz swoich dzieci

Gdy suczka zaczęła kroczyć w głąb lasu, poszli jej tropem. W ciągu długiej drogi po leśnych zakamarkach suczka wielokrotnie odwracała się za siebie, jak gdyby chciała sprawdzić, czy aktywiści wciąż za nią podążają. Chciała mieć pewność, że nie zgubi ich i doprowadzi bezpiecznie wprost do kryjówki.

Kiedy dotarli do opuszczonego rurociągu, suczka od razu wskoczyła do środka, chcąc przeprowadzić ich na drugą stronę. Ratownicy byli pod wielkim wrażeniem, że ukryła swoje maluchy w tak trudno dostępnym miejscu.

Uczestnicy akcji ratunkowej zaświecili w środku latarkami i właśnie wtedy dostrzegli, że znajduje się tam aż pięć szczeniąt, które wymagały pilnej pomocy ze strony człowieka.

Biała psinka przez cały czas machała ogonkiem, chcąc podziękować ludziom za to, że nie pozostali obojętni na ciężki los jej rodziny. Słodkie szczeniaki bezpiecznie wyciągnięto z rurociągu i umieszczono w transporterze.

Odważna psia mama otrzymała od wolontariuszy imię Sierra. Razem z uratowanymi maluchami została przewieziona do kliniki, gdzie całą gromadką zaopiekowali się doświadczeni weterynarze. Ich bezpieczeństwu już nic nie zagraża.

ZOBACZ WIDEO:

Próbowali przemycić 70 egzotycznych papug w plastikowych butelkach. Nie przewidzieli tylko jednegoPróbowali przemycić 70 egzotycznych papug w plastikowych butelkach. Nie przewidzieli tylko jednegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład Boeinga
  3. Wstrząsający wypadek na polskiej drodze. Jeleń wbił się w auto matki z dwójką dzieci
  4. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  5. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Polscy naukowcy dokonali bardzo ważnego odkrycia. Znaleźli niewiarygodnie dziwną planetę

źródło: youtube

Następny artykuł