Akcja ratunkowa suczki
Źródło: facebook/stiveslifeboat

Suczka spadła z klifu prosto na skały. Już drugi przypadek w tym tygodniu

22 Lipca 2020

Suczka przeżyła wstrząsający wypadek. Zwierzę spacerowało wraz ze swoimi opiekunami po klifie, lecz niespodziewanie ześlizgnęło się z krawędzi i spadło w dół. Lokalni ratownicy biją na alarm, to nie pierwszy taki przypadek.

Suczka o imieniu Betty doświadczyła traumatycznego doświadczenia, które mogła przypłacić życiem. W ubiegłym tygodniu jej właściciele wybrali się na spacer po klifie w Porthminster Point w Wielkiej Brytanii i zabrali swojego pupila ze sobą. Relaksujący wypad na łono natury szybko zmienił się w akcję ratowniczą, która mogła zakończyć się wyjątkowo tragicznie.

Ostatni pies opuścił Radysy. Schronisko wreszcie stoi pusteOstatni pies opuścił Radysy. Schronisko wreszcie stoi pusteCzytaj dalej

Suczka spadła z wysokości na skały

Strażnicy wybrzeża z Falmouth Coastguard dostali telefon alarmowy, z którego wynikało, że zwierzę spadło na kamienie znajdujące się pod klifem. Natychmiast powiadomili ratowników w przystani St Ives i obie ekipy ratunkowe udały się na miejsce wypadku. Ratownicy zauważyli, że spanikowany biały piesek z całej siły próbuje utrzymać się na kamieniach, żeby nie wpaść do głębokiej wody. Według opowieści świadków zwierzę spacerowało i bawiło się ze swoimi opiekunami na wysuniętym klifie, jednak w pewnej chwili suczka zbliżyła się na tyle blisko krawędzi, że wypadła poza nią i spadła z wielkiej wysokości wprost na kamienie. Dwóch ratowników Neil Brooks i Jack Hill zbliżyło się do skał i odnaleźli przestraszoną Betty. Suczka odniosła poważne obrażenia wskutek upadku i wychłodzenia. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a pies został od razu zabrany do kliniki weterynaryjnej, gdzie został poddany leczeniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
2. Jaki kolor oczu ma Twoje zwierzę? Czy potrafisz odpowiedzieć z pamięci?

Apel ratowników do właścicieli zwierzaków

Niestety, wypadek Betty nie był pierwszym w tamtej okolicy, w tym samym tygodniu inny pies wymagał ratunku. Ratownicy medyczni przestrzegają właścicieli czworonogów, aby nie zabierali swoich podopiecznych w miejscach, gdzie może grozić im niebezpieczeństwo, szczególnie w miejsca takie, jak wysokie klify, strome i śliskie kamienie czy przybrzeżne trasy spacerowe. Ponadto, psy powinny być zawsze na smyczy, jeśli w pobliżu są porywiste strumienie czy spadziste krawędzie. Mamy nadzieję, że Betty jest cała i zdrowa, a jej właściciele nigdy więcej nie dopuszczą do podobnej sytuacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale w kuchni jest kot. Tylko najbystrzejsze osoby są w stanie go wypatrzeć
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  4. Wspaniałe zachowanie labradora. Powiadomił właścicielkę, kiedy jej syn doznał udaru
  5. Jak nauczyć psa, aby nie prosił o jedzenie? Kilka prostych wskazówek
  6. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł