rita
Źródło: facebook.com/ekostraż

Suczka z niezwykłymi uszami szuka domu. Kto ją pokocha?

21 Lipca 2020

Suczka jest przyjazna, żywiołowa i ciekawska. Jej znak szczególny stanowią uszy, przypominające psa dingo. W odróżnieniu od tego drapieżnika jest jednak skora do zabawy i przyjaźnie nastawiona do ludzi i innych zwierząt. Właściciele zmuszeni są oddać ją do adopcji, bo nie dogaduje się z ich długoletnim towarzyszem. 9-miesięczna Rita ciągle chce się bawić, podczas gdy staruszek potrzebuje dużo spokoju.

Suczka odpowiednia jest dla osób aktywnych. Kocha długie spacery i zabawę w wodzie, uwielbia zabawy z innymi psami. Jest jednak odrobinę nadpobudliwa. Na spacerach ekscytuje ją każdy bodziec. Samochody, ludzie i psy wywołują w niej wiele emocji. Uwielbia nowe wrażenia. Dobrze sprawdzi się u osób prowadzących aktywny tryb życia czy podróżujących, o ile mają możliwość zabrania ze sobą pupila. Rita nie lubi zostawać sama, jednak coraz lepiej radzi sobie z rozłąką z opiekunami.

Zdjęcie, które mówi wszystko. Tak teraz wygląda dzień z życia pumyZdjęcie, które mówi wszystko. Tak teraz wygląda dzień z życia pumyCzytaj dalej

Suczka kocha kontakt z człowiekiem

Pies jest najszczęśliwszy, gdy przebywa na zewnątrz. Choć czasem sprawia wrażenie zbyt podekscytowanej i zdarza jej się szczekać na widok różnych rzeczy, nigdy nie jest agresywna. Wiele psów, gdy odczuwa wiele emocji na raz daje im upust donośnym ujadaniem lub piskiem. W domu jednak szybko się uspakaja. Zależy jej jedynie na rodzinnym cieple i miłości opiekunów. Mimo że jest żwawa lubi położyć się obok właściciela na kanapie, czy towarzyszyć mu, przyglądając się jak wykonuje domowe obowiązki.

Etap największej socjalizacji przypadł na okres społecznej kwarantanny, przez co bardzo emocjonalnie reaguje na kontakty z innymi ludźmi oraz psami. Nie wykazuje jednak wobec ludzi agresji, a wobec psów tylko odpowiadając na ich agresję. Z przyjaznymi chętnie się bawi - czytamy na Facebooku EkoStraży.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
2. Jaki kolor oczu ma Twoje zwierzę? Czy potrafisz odpowiedzieć z pamięci?

Pies dla doświadczonego, aktywnego opiekuna

Rita przejawia jednak pewne problemy behawioralne. Nie lubi zostawać sama, wciąż potrafi uszkadzać wyposażenie domu, jeśli właściciel zbyt długo nie wraca. Takie zachowanie podlega oczywiście korekcie, jednak wymaga świadomej pracy ze strony właściciela. W poście, w którym opisano sytuację psa czytamy:

- Wykazuje cechy lęku separacyjnego. Objawia się on tym, że nie chciała załatwiać się na zewnątrz w miejscach, w których jest dużo obcych zapachów. Sytuacja na szczęście ulega poprawie i dziewczyna robi postępy. W domu coraz lepiej znosi nieobecność opiekuna, ale wciąż zdarza jej się niszczyć przedmioty, kiedy zostaje sama w domu. Podejrzewamy, że dzieje się tak wtedy, kiedy np. ktoś zadzwoni domofonem lub zachowuje się głośno na klatce schodowej, ponieważ nie dzieje się tak regularnie. Udało nam się z Ritą wypracować to, że już ze spokojem przyjmuje, kiedy zamykamy się w innym pomieszczeniu.

Pies ma więc pewne problemy, jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto poświęci czas i energię by jej pomóc, zyska najwierniejszego i najbardziej kochającego towarzysza, jakiego może sobie wymarzyć. Obecnie znajduje się we Wrocławiu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale w kuchni jest kot. Tylko najbystrzejsze osoby są w stanie go wypatrzeć
  2. Religa i Zembala znów razem przy stole. Synowie słynnych kardiochirurgów przeprowadzili wspólnie operację
  3. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  4. Wspaniałe zachowanie labradora. Powiadomił właścicielkę, kiedy jej syn doznał udaru
  5. Jak nauczyć psa, aby nie prosił o jedzenie? Kilka prostych wskazówek
  6. Z ostatniej chwili: Walczyli o życie na plaży w Sianożętach. Lądował śmigłowiec

Źródło: facebook.com/ekostraż

Następny artykuł