Pies pomalowany na niebiesko
Źródło: Facebook/Darwin Animal Doctors

Pomalowana na niebiesko suczka trafiła do weterynarza. Jakie były tłumaczenia właściciela?

21 Maja 2020

Suczka trafiła do gabinetu weterynaryjnego w ciężkim stanie. Powody jej fatalnego samopoczucia są porażające. Lekarze nie wiedzieli, co powiedzieć na jej widok.

Psiaki to niezłe rozrabiaki - wiedzą o tym z pewnością wszyscy miłośnicy czworonożnych urwisów. Zwłaszcza szczeniakom zdarza się spłatać figla i wpakować się w tarapaty. Jednak ta młodziutka suczka zrobiła coś, co mogło skończyć się dla niej tragicznie.

Suczka bawiła się... niebieską farbą

Do weterynarzy z kliniki Darwin Animal Doctors zgłosiła się właścicielka młodziutkiej suczki. Kiedy lekarze zobaczyli jej podopieczną zaniemówili. Psiak był cały niebieski. Zaniepokojona jego zachowaniem kobieta postanowiła zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Samopoczucie psa zmieniło się niedługo po tym, kiedy maluch zrobił coś, co powaliło kobietę na łopatki. Pewnego dnia jej pupil postanowił pobawić się niebieską farbą. Zdarzenie, które początkowo wydawało się uroczą zabawą, mogło się skończyć dla psa tragicznie, nawet utratą życia. Po jakimś czasie od pamiętnego figla psiak bowiem zaczął tracić apetyt i był osowiały. Suczka powoli przestawała przypominać dawną siebie. Całe szczęście jej właścicielka szybko zareagowała na radykalną zmianę w zachowaniu psa i zabrała swoją podopieczną do weterynarza.

Kiedy lekarze dowiedzieli się, z czego wynika nietypowe zabarwienie sierści suczki, oniemieli. Okazało się, że zawarte w farbie toksyny przedostały się do krwi zwierzaka przez jego cienką, szczenięcą skórę. Oczywiście dla dorosłego psa taka sytuacja byłaby również śmiertelnie groźna. Weterynarze polecili kobiecie regularne i częste kąpiele psiaka, ale kategorycznie zabronili jej zdrapywać barwnik ze skóry - mogłoby to doprowadzić do pogorszenia już i tak bardzo ciężkiego stanu suczki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Całe szczęście zatrucie okazało się być niegroźne. Szczeniak w ekspresowym tempie wrócił do zdrowia.

Jednak uczulamy Was na tego typu sytuacje. Farby i inne barwniki są dla milusińskich bardzo trującymi substancjami. Toksyny w nich zawarte mogą nawet zabić Waszego pupila.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Malutka suczka swoim wyglądem wprawiła wszystkich w osłupienieMalutka suczka swoim wyglądem wprawiła wszystkich w osłupienie
Facebook/Darwin Animal Doctors

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała
  4. Wyjechał na studia. Rodzice zostali z jego kotem i go oddali, reakcja właściciela wyciska łzy z oczu
  5. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża
  6. Leśnicy natrafili na martwe zwierzę. Rzadki gatunek objęty ochroną

Źródło: pikio.pl

Następny artykuł