suczka i ogon
Źródło: youtube/thedodo

Skrzywdzona suczka nigdy nie pomachała ogonem. Kiedy otrzymała pomoc, wręcz nie mogła przestać nim trząść

19 Listopada 2020

Rocky Kanaka przygarnął bezpańską suczkę, która była w bardzo złym stanie psychicznym. Mężczyzna, który słynie z pomocy zwierzętom, zdecydował się zrobić kolejny dobry uczynek, tym razem wybrał najbardziej przerażonego psa w schronisku, jakiego zobaczył. Suczka patrzyła na niego wielkimi oczami, nie można było jej zostawić w tym miejscu. Kilka tygodni później, zwierzę zmieniło się o 180 stopni. Wystarczyła odrobina empatii i życzliwe podejście.

Suczka trafiła do schroniska, gdzie mieszkało 150 innych psów. Pracownicy i wolontariusze robią wszystko, aby pomóc zwierzętom, które do nich trafiają, jednak przy tak ogromnej liczbie podopiecznych jest to naprawdę ciężkie. Skrzywdzone psy potrzebują też czasu, aby na nowo zaufać człowiekowi. Siedzenie w zamkniętych boksach im nie pomaga. Ale jest to o niebo lepsze, niż tułanie się po ulicy. Rocky Kanaka zdecydował się na adopcję tymczasową, aby pomóc zwierzęciu dojść do siebie.

Wiemy, jak czuje się szczeniak, który konał na środku drogi. Niestety, 200 metrów dalej rozegrała się kolejna tragediaWiemy, jak czuje się szczeniak, który konał na środku drogi. Niestety, 200 metrów dalej rozegrała się kolejna tragediaCzytaj dalej

Suczka nigdy nie machała ogonem

Suczka była tak przerażona, że nie potrafiła przestać się trząść. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie używała swojego ogona. Na widok człowieka kuliła się, spuszczała wzrok, ewentualnie robiła maślane oczy prosząc, aby jej nie skrzywdzić. Nawet zmiana otoczenia nie pomogły psince, która wciąż uciekała przed człowiekiem. Chowała się pod łóżko, ustawiała się do kąta, chciała być niewidoczna.

Adoptując psa Rocky był pewien, że jego socjalizacja zajmie kilka tygodni. Jednak suczka była w poważniejszym stanie niż sądzono. Pies trząsł się całymi dniami i nocami, nie pozwalał sobie pomóc. Rocky nie zniechęcił się, nie wystawił przerażonego zwierzaka za drzwi. Postanowił zawalczyć o nią wszystkimi znanymi mu metodami.

Blossom, bo tak nazywała się suczka uczyła się wszystkiego od nowa. Kiedy jej łapki pierwszy raz dotknęły trawy, psinka uciekła z niej, nie wiedząc, z czym ma do czynienia. Należało jej pokazać jak zachowują się psy, jak wygląda świat, co można, a czego nie można robić. Nauka była bardzo skomplikowana, bo czworonóg nie chciał doświadczać żadnej z tych rzeczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
2.Ma 82 lata i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Zachwyca ludzi na całym świecie, jest wideo
3. Buldog francuski poznaje konia. Maluch nie może powstrzymać ekscytacji

Jak zdobyć zaufanie psa?

- Gotowałem dla niej wszystkie posiłki, a później ją karmiłem, bo tylko tak chciała jeść - powiedział Rocky w materiale dla The Dodo, który znaleźliśmy na YouTube.

Dodał, że psu zajęło 6 tygodni, zanim pierwszy raz napił się samodzielnie wody z miski. Wcześniej w ogóle nie chciał tego robić. Blossom dopiero po 2 miesiącach pobytu w nowym domu wskoczyła na łóżko właściciela. Wcześniej unikała z nim kontaktu, choć ten przez cały czas chciał jej pomóc.

Kanaka potrzebował wielu miesięcy, aby zdobyć zaufanie czworonoga. Nie pośpieszał go, nie krzyczał na niego, nie nakazywał wykonywać żadnej czynności - wszystko działo się w swoim tempie. Pewnego razu pies wyszedł na podwórko i zaczął po nim biegać jak szalony. Nie przestawał merdać ogonkiem. W końcu w jego oczach można było dostrzec radość. Pies odzyskał zaufanie do ludzi. Chciał żyć i cieszyć się tym, co go otacza.

Finalnie suczka znalazła stały dom, a wszystko to dzięki mężczyźnie. Rocky poświęcił zwierzakowi mnóstwo czasu, co zaowocowało szczęśliwym zakończeniem.

ZOBACZ WIDEO:

Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotychCo oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  3. Wiemy, jak czuje się szczeniak, który konał na środku drogi. Niestety, 200 metrów dalej rozegrała się kolejna tragedia
  4. "Sprzedał pan konia swojemu synowi, proszę bzdur nie opowiadać". Różal i Kviatkowa odpowiadają na tłumaczenia Świerzyńskiego
  5. Kot pierwszy raz odwiedził plażę. Jego mina wyraża wszystko, co myśli o nowym doświadczeniu
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy

źródło: youtube.com

Następny artykuł