Policjanci uratowali suczkę, która biegała po drodze.
Źródło: policja.pl

Zrozpaczona suczka biegała po ruchliwej drodze. Zatrzymał się tylko jeden samochód, aby ją uratować

19 Maja 2020

Suczka w typie teriera biegała za samochodami po drodze wojewódzkiej nr 434. Pies był przerażony. Gdyby nie pomoc policji, nie wiadomo czy piesek nie zostałby potrącony przez auta.

Policjanci znów spisali się na medal! Wczoraj opisywaliśmy Wam, jak mundurowi wyciągnęli małego kotka spod auta, a dziś przedstawiamy kolejną bohaterską akcję. Tym razem funkcjonariusze uratowali psiaka, który biegał po ruchliwej drodze. Zwierzę było przerażone, wyglądało jakby szukało swojego właściciela.

Suczka biegała po drodze. Szukała właściciela

Policjanci śremskiej drogówki wstrzymali ruch na drodze wojewódzkiej nr 434. Mundurowi zrobili to celowo, ponieważ zauważyli zabłąkanego pieska, który biega między samochodami. Dużo nie brakowało, aby zwierzę wpadło pod koła pędzącego auta. Choć niektórzy kierowcy zwalniali czy zatrzymywali się, to nikt nie pomógł biednej suni.

Mundurowi schwytali psiaka i zabrali do radiowozu. Zwierzę było zmęczone i głodne. Zostało poczęstowane parówką i zasnęło w radiowozie. W międzyczasie policjanci wymyślili imię dla suczki. Od teraz zwierzę nazywa się Posterunkowa i oczekuje w Schronisku dla Zwierząt w Gaju na właściciela lub na adopcję.

Jak czytamy dalej na stronie policji, piesek jest cały zdrowy. Czy Posterunkowa znajdzie wkrótce nowy dom? Mamy taką nadzieję!

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogrody zoologiczne ponownie otwierają bramy. Kiedy pójdziemy do ZOO w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie?
2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

SuczkaUratowana suczka
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po wysypisku śmieci chodzi kot. Tylko najbardziej spostrzegawczy są w stanie go znaleźć
  2. Ogrody zoologiczne ponownie otwierają bramy. Kiedy pójdziemy do ZOO w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie?
  3. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zgadzasz się?
  4. Meghan i Harry świętują 2. rocznicę ślubu. Nie każdy wie, że para kocha zwierzęta
  5. Husky przemówił ludzkim głosem. Wyznał właścicielowi, że go kocha
  6. Nagła śmierć młodej żyrafy z Zamościa. Nie dożyła dzisiejszego otwarcia zoo

Źródło: policja.pl

Następny artykuł