Wyżeł nie przeżył
Źródło: unsplash/Aaron Barnaby

Właścicielka suczki bije się w pierś. Tragiczna pomyłka kosztowała pupila życie, porażające

16 Września 2020

Suczka straciła życie wskutek fatalnej pomyłki właścicielki. Podczas gotowania wyżeł węgierski krótkowłosy podkradł swojej pani jeden składnik i skonsumował go na jej oczach. 8 dni później pies już nie żył. Niepozorny smakołyk, który dla wielu osób jest ulubionym przysmakiem, okazał się śmiertelną trucizną dla zwierzaka. Nie, wcale nie chodzi o czekoladę. Mało kto wie, że pewien szeroko używany składnik wykorzystywany w popularnych potrawach stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla czworonożnych pupili. Potraktujcie historię Ruby jako przestrogę na przyszłość.

Suczka o imieniu Ruby była przedstawicielką rasy wyżeł węgierski krótkowłosy, która tak jak każdy czworonóg, lubiła skosztować smakowicie wyglądające kąski. Psinka nie była wcale wybredna, dlatego często towarzyszyła swojej pani w kuchni i liczyła, że rzuci jej choćby kawałek przygotowywanego jedzenia. Jednakże, pewnego dnia doszło do dramatycznych zdarzeń, których nikt nie przewidział. Ruby zmarła w wyniku zatrucia. Niewiedza i lekkomyślność właścicielki sprawiły, że do końca życia nie wybaczy sobie fatalnego błędu.

Przegonili niedźwiedzia polarnego w okropny sposób. Na wideo słychać strzałyPrzegonili niedźwiedzia polarnego w okropny sposób. Na wideo słychać strzałyCzytaj dalej

Historia suczki przestrogą dla wszystkich właścicieli zwierząt

Zwierzaki lubią kraść najróżniejsze rzeczy cudzej własności. Niekiedy są to przedmioty, innym razem pozostawione na widoku jedzenie. Jednakże, każdy właściciel czworonoga powinien dobrze sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństwa, które może wyniknąć w takiej sytuacji. Jeśli nie zareagują w porę, może nie udać im się uchronić pupila od straszliwych konsekwencji. Niestety, właścicielce Ruby nie przyszło do głowy, że popularny składnik dań wywoła u suczki poważne zatrucie pokarmowe. Podzieliła się swoją historią w Internecie, aby ustrzec innych przed tragiczną pomyłką.

DZISIAJ GRZEJE:1. Warszawa. Trwa protest rolników przed siedzibą PiS, chodzi o piątkę dla zwierząt
2. Ciągnął ciężko chorego owczarka po asfalcie, zwierzę nie przeżyło. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być większe?

Kawałek ciasta przyczyną śmierci psa

Kobieta opowiedziała, że pewnego dnia zapragnęła upiec domowej roboty ciasto. Przygotowała wszystkie składniki, konsekwentnie wykonywała wszystkie kroki zawarte w przepisie, a na sam koniec włożyła masę do piekarnika. Po pewnym czasie wyciągnęła gotowy wypiec na blat, aby ostygnął. Jednakże, wystarczyła chwila nieuwagi, żeby doszło do tragedii. Gdy tylko nadarzyła się okazja, Ruby ukradła kawałek ciasta i spałaszowała go w ciągu sekundy. Niestety, kobieta nie zdążyła zareagować.

- To była chwila. Ruby już kilka razy ukradła mi jedzenie, więc pomyślałam, że to nic takiego. Byłam jednak w wielkim błędzie. Okazało się, że w cieście znajdował się śmiertelny składnik dla psa - wyznała.

Wśród składników ciasta nie znajdowała się czekolada, która jest wysoce trująca dla psów, dlatego właścicielka Ruby miała nadzieję, że suczce nic nie będzie dolegać. Prawda okazała się być inna. Po krótkim czasie pies zaczął się źle czuć, ciągle traciła przytomność i nie kontrolowała wymiotów. Kobieta przez długi czas zwlekała, ale w końcu umówiła wizytę u weterynarza. Wkrótce później okazało się, że wątroba Ruby uległa poważnemu wyniszczeniu. Winny był trujący składnik ciastka, który siał nieprawdopodobne spustoszenie w ciele bezsilnego zwierzęcia. Wyniki badań wykazały, że przyczyną zatrucia u psa był powszechnie wykorzystywany słodzik - ksylitol. Opiekunka Ruby przeżyła szok, nigdy wcześniej nie słyszała, że sztuczny słodzik jest toksyczny dla zwierząt.

Natychmiast podjęto leczenie, lecz ostatecznie Ruby przegrała walkę o życie po 8 dniach męczarni. Jej właścicielka czuje niewypowiedziany żal do samej siebie za to, że dopuściła do tej sytuacji i nie zareagowała wcześniej. Pragnie, aby jej historia zapadła ludziom w pamięć i uchroniła inne zwierzęta przed podobnym wypadkiem.

- Byłam zdruzgotana. Czułam się taka winna. Gdybym wcześniej wiedziała o tym ksylitolu, to pewnie moja Ruby teraz by żyła. Nie mogę sobie tego wybaczyć - przyznaje właścicielka zmarłego psa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Psy były więzione latami w laboratorium. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wypuszczono je na spacer
  4. Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć
  5. Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystości
  6. Pani Ewelina wybrała się rekreacyjnie do lasu na grzyby. Przeżyła horror. Panicznie prosiła tylko o jedno

Źródło: pikio.pl

Następny artykuł