suczka i szczeniaki
Źródło: policja.pl

Suczka urodziła pod podłogą 5 szczeniaków. Z pomocą przyszli policjanci, brawo

15 Października 2020

Suczka oszczeniła się w nietypowym miejscu. Psia mama znalazła schronienie pod podłogą w jednym z garaży, jednak nie potrafiła się stamtąd wydostać. Z pomocą psince przyszli strażacy i policjanci, którzy nie mogli dopuścić do tego, aby pies tam pozostał. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem.

Do nietypowej interwencji policjantów doszło w Łapach. Suczka Nana utknęła pod podłogą w jednym z zamkniętych garaży. Ktoś zauważył psa w potrzasku i powiadomił strażaków. Ci z kolei poprosili o pomoc policjantów, aby nie było trzeba wyważać zamkniętych drzwi garażowych. Mundurowi szybko namierzyli właściciela miejsca, który dostarczył klucze i pomógł wejść strażakom i policjantom do środka. Okazało się, że suczka Nana nie ruszała się stamtąd od miesiąca!

Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzeczKot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzeczCzytaj dalej

Policjanci uratowali suczkę

- Policjanci po wejściu do pomieszczenia zauważyli suczkę z pięcioma szczeniakami, które utknęły pod podłogą. Jak się okazało, miesiąc wcześniej ciężarna suczka zgubiła się i pod podłogą garażu znalazła schronienie. Po chwili, na miejscu zjawiła się wezwana przez policjantów właścicielka zwierząt, z którą suczka "Nana" i jej szczenięta bezpiecznie wróciły do domu - napisali mundurowi.

Suczka ze szczeniakami prawdopodobnie były w dobrym stanie. Nikomu nic się nie stało.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies pasterski na pracy zdalnej. Przezabawne wideo trafiło do sieci
2. Czy kot płacze? Co oznaczają łzy w oczach kota
3.
Szczeniaczek myślał, że umie chodzić po wodzie. Prawda okazała się bezwzględna

Bezpieczne miejsce na poród

Kiedy zbliża się poród, suczki szukają dla siebie bezpiecznego i cichego schronienia. Może to być miejsce pod łóżkiem, kojec ustawiony w rogu czy nawet schowany do szafy, sterta ubrań, które sprawią, że psu będzie wtedy ciepło. To ważne, aby miejsce było z daleka od ludzi, ewentualnego zagrożenia czy ciepłe. Psy nie ufają często nikomu przez wiele tygodni. Matki chcą same zajmować się swoimi dziećmi, boją się, że ktoś je skrzywdzi.

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, suczki szukają ciepłego miejsca na poród. Przez pierwsze 4 dni życia szczeniąt należy im zapewnić temp. otoczenia d 29,5 do 32°C. Później temperaturę można stopniowo obniżać do 26,7°C w dniach od siódmego od dziesiątego, a następnie do 22,2°C do końca czwartego tygodnia życia szczeniąt. Miejsce powinno być dobrze wentylowane. Pies musi mieć dostęp do powietrza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści z Chin. Jest nadzieja dla Polski, specjaliści nie mają złudzeń
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany
  4. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  5. Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzecz
  6. Rosyjski kosmonauta udostępnił nagranie z UFO? Tajemniczy obiekt nad Ziemią

źródło: policja.pl, royalcanin.com

Następny artykuł