Piesek w klinice
Źródło: youtube/Sidewalk Specials

Chcieli uśpić suczkę z powodu jej wieku. Pies bał się wyjść z kryjówki, niewiarygodne, co stało się dalej

13 Maja 2020

Suczka o imieniu Unicorn miała zostać poddana eutanazji. Gdy tylko słyszała, że ktoś wchodzi na jej podwórko, od razu uciekała pod dom, nie dając się schwytać. Pragnęła żyć.

Właściciele chcieli uśpić swojego pisaka. Suczka Unicorn (tł. Jednorożec) miała być już w podeszłym wieku, a do tego chora. Zwierzę nie chciało umierać, więc ukrywało się przed opiekunami, nie dając się złapać. Wiedziało, że wizyta u weterynarza zakończy się śmiercią. Suczka chciała jeszcze żyć, nie wyobrażała sobie, że ma już odejść z tego świata.

Suczka dostała drugie życie

Całe szczęście właściciele nie mogli złapać zwierzęcia i nie zdążyli zawieźć go do weterynarza. Schorowany piesek trafił w ręce organizacji Sidewalk Specials, która zdecydowała się zatroszczyć o jego życie. Po złapaniu psiaka, pojechał do weterynarza Cape Town, ale tylko na badania - w końcu ktoś zaczął się troszczyć o jego życie! Mimo wszystko pracownicy, którzy uratowali zwierzę martwili się, że nikt nie będzie chciał go adoptować. Chwilę później okazało się, że nie mieli racji. Ktoś zgłosił się po suczkę.

Unicorn trafił do nowej rodziny, gdzie został otoczony troską i miłością. Otrzymał ciepły kojec, miski pełne jedzenia i wody i mnóstwo zabawek. Pies zmienił się nie do poznania. Przy odpowiedniej opiece zdecydowanie ubyło mu kilka lat! Choć nie wiemy dokładnie, w jakim wieku jest zwierzę, to sądząc po zdjęciach wygląda jakby dopiero, co przestało być szczeniakiem. Unicorn z pewnością też się tak czuje.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Jak nazwać psa i suczkę? Lista najpopularniejszych imion dla czworonogów
2. Skandaliczne zachowanie turystów w Gdyni. Sposób, w jaki traktują małe foki woła o pomstę do nieba

Schorowane psy często trafiają do schronisk, są porzucane przez właścicieli lub trafiają na stoły weterynarzy z prośbą o eutanazję. Apelujemy o nie porzucanie zwierząt w potrzebie. Czasem wystarczy zmiana żywienia, nawyków, kilka wizyt u weterynarza, otoczenie zwierzęcia miłością i już zwierzak zyskuje siłę i energię. Zwierzęta czują i przywiązują się do swoich właścicieli. Nie wolno ich zostawiać w momencie, gdy najbardziej nas potrzebują.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Jak nazwać psa i suczkę? Lista najpopularniejszych imion dla czworonogów
  3. Szczeniak buldoga chciał się przywitać z niemowlęciem. Reakcja dziecka rozczula
  4. Pokazał zdjęcie z pitbullem w sieci. Chwilę później policja zapukała do jego drzwi
  5. Kradzież w Bielsku-Białej. Ktoś wyniósł rzadkie okazy białych kangurów
  6. Tragedia w gospodarstwie pod Lęborkiem. Zwierzęta nie wychodziły z obory, nie miały wody

Źródło: youtube

Następny artykuł