suczka we wraku samochodu
Źródło: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/nilazawada

Suczka przez kilka dni była uwięziona we wraku samochodu. Obrażenia są poważne, potrzebna pomoc

12 Października 2020

Suczka w typie owczarka niemieckiego spędziła kilka dni, koczując we wraku samochodu. Znaleziono ją w miejscowości Zawada w województwie opolskim. Zwierzak był ranny i przerażony. Obecnie znajduje się pod opieką Towarzystwa Ochrony Zwierząt, prowadzona jest zbiórka na jej leczenie. Niestety obrażenia okazały się bardzo poważne.

Suczka ukryła się we wraku auta stojącym przy jednej z posesji. Właściciele zniszczonego samochodu szukali dla niej pomocy u władz gminy i policji, jednak gdy te instytucje nie podjęły żadnych kroków, mających na celu poprawienie losu zwierzaka, postanowili poinformować TOZ. Wolontariusze od razu podjęli interwencję. Początkowo przerażone, cierpiące zwierzę nie pozwalało nawet do siebie podejść, jednak po chwili udało się je uspokoić. Ratownikom udało się zapakować suczkę do samochodu i przewieźć do lecznicy dla zwierząt.

Katarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęKatarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęCzytaj dalej

Suczka była poważnie ranna

Okazało się, że jej obrażenia były poważniejsze, niż sądzili. Nila znajduje się obecnie pod ich opieką. Suczka ma około 2 lat, jednak zdążyła naprawdę wiele wycierpieć. W jednej z jej łap znajduje się głęboka rana, w której zaczęła postępować martwica. Pies wymaga szybkiego leczenia, prawdopodobnie niezbędne okaże się przeprowadzenia operacji.

- Nawet nie wyobrażamy sobie, jaki ból towarzyszył jej przez kilka ostatnich dni, kiedy zrezygnowana leżała w samotności we wraku auta. Dodatkowo na całym ciele widoczne są bardzo zaawansowane zmiany skórne, umiejscowione szczególnie w uszach, na wewnętrznej stronie ud i podbrzusza, które dodatkowo powodowały niewyobrażalny świąd, ból i pieczenie a spowodowane są najprawdopodobniej bardzo poważną, nigdy nieleczoną alergią - czytamy w opisie zbiórki prowadzonej na jej leczenie.

Weterynarze będą musieli stoczyć walkę o powrót psa do pełnej sprawności. Biedny zwierzak, gdyby nie podjęta przez wolontariuszy interwencja, prawdopodobnie skonałby w brudnym wraku.

Prowadzona jest zbiórka na leczenie suczki

Na domiar złego okazało się, że jej przednia łapa jest połamana. W oczyszczonej ranie znaleziono fragmenty kości. Operacja, którą najprawdopodobniej będzie musiała przejść, nie należy do prostych. Na jej leczenie potrzeba aż 7 tysięcy złotych.

-Bardzo wszystkich prosimy o wsparcie dla tej porzuconej i zrezygnowanej suni, która otarła się o śmierć z wykrwawienia, wychłodzenia i głodu - apeluje TOZ.

Organizacja utrzymująca się głównie z datków od osób prywatnych nie jest w stanie pokryć całości kosztów leczenia każdego czworonoga, który trafia pod jej opiekę. Z tego względu zwraca się o pomoc.

Środki na leczenie Nili wpłacić można TUTAJ.

Suczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneSuczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska przeszła metamorfozę. Nową fryzurą wzbudziła ekscytację wśród internautów
  2. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Nauczyciel się wygadał nt. szkolnych wycieczek. Rodzice nie będą zadowoleni

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Następny artykuł