suczka pobita przez właściciel
Źródło: ALLCUTEALLTHETIME.COM

Właściciel zgotował suczce straszliwy los. Gdy ją znaleźli, ledwo przypominała psa. Dziś jest nie do poznania

12 Października 2020

Suczka o imieniu Caci była w strasznym stanie. Właściciel pobił ją i wyrzucił z domu. Całe ciało psa było posiniaczone i spuchnięte. Gdy ratownicy w końcu do niej dotarli nie byli w stanie stwierdzić, jakiej jest rasy. To straszne, że ktoś mógł zgotować niewinnemu stworzeni taki los. Wolontariusze postanowili dołożyć wszelkich starań, by wróciła do zdrowia.

Suczka wyglądała, jakby przeszła przez piekło. Ledwo można było rozpoznać w niej psa. Wymagała pilnej interwencji weterynarza, po której musiała nastąpić długa rehabilitacja w towarzystwie doświadczonych wolontariuszy. Na szczęście trafiła w dobre ręce. Wszyscy byli zdeterminowani, by przywrócić jej dawny wygląd i pokazać, że ludzie są w stanie czynić dla niej dobro. Nie było to łatwe zadanie. Cały jej pyszczek był opuchnięty, wyglądała, jakby pokąsał ją rój pszczół, jednak te rany zadał jej człowiek. Zwierzę musiało niewyobrażalnie cierpieć, każdy ruch szczęką powodował u niej silny ból.

Katarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęKatarzyna Dowbor w poruszającym wyznaniu. Uratowała mu życie, w zamian pokochał jej córkęCzytaj dalej

Suczka była w strasznym stanie

Trudno uwierzyć w to, że ktoś tak potraktował psa, którego i tak miał zamiar porzucić. Wolontariusze musieli walczyć nie tylko o to, by wygląd psa wrócił do normy, ale także o odzyskanie przez nią pełni sprawności i możliwości ruchu pyskiem. Początkowo trzeba było ją karmić za pomocą kroplówek, później zaczęła przyjmować także płynny pokarm. Mimo tego jak wiele cierpiała, od razu zaufała nowym opiekunom. Ratownicy bez problemu przekonali ją, by wsiadła z nimi do samochodu. Zawieźli ją do prowadzonej przez swoją fundację lecznicy dla zwierząt, gdzie mogli się nią zająć fachowcy. Weterynarze byli pod wrażeniem tego, jak dużą wolę życia miał zwierzak. Już po 4 dniach intensywnej terapii, podczas której stosowano zimne okłady, leki przeciwbólowe oraz maść z antybiotykiem opuchlizna pyska zaczęła ustępować.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom
2. Suczka ze strachu przestawała oddychać na widok ludzi. Już chciano ją uśpić, gdy zadzwonił telefon
3.
Dlaczego pies kradnie przedmioty? Wszystko, co trzeba wiedzieć o czworonożnych złodziejach

Suczka zmieniła się nie do poznania

Okazało się, że należy do rasy Staffordshire Bull Terrier. Na dodatek spod ran i siniaków ukazał się wyjątkowo piękny, radosny i ufny pies, który nie stracił woli życia. Wolontariusze opublikowali jej historię na Facebookowym profilu fundacji. Od razu wpłynęło do nich wiele pytań o adopcję. Wybrali rodzinę, która miała doświadczenie w opiece nad zwierzętami po przejściach. Choć wydawało się, że nic jej nie dolega, problemy mogły ujawnić się w jej dalszym życia. Utajone traumy mogą prowadzić do poważnych problemów behawioralnych w przyszłości, a nawet reagowania agresją na z pozoru niewinne bodźce.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies, w momencie odebrania go przez ratowników

Pies, w momencie odebrania go przez ratowników

Suczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneSuczka całe życie spędziła zamknięta w ciemnej piwnicy. Nie przypominała psa, gdy w końcu ujrzała światło dzienneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska przeszła metamorfozę. Nową fryzurą wzbudziła ekscytację wśród internautów
  2. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o system dostarczania tlenu

Źródło: webniusy.pl

Następny artykuł