suczka w aucie
Źródło: facebook/fundacja dla szczeniąt judyta

Suczka wbiegła pod koła rozpędzonego auta. Miała ważny apel do kierowców

11 Listopada 2020

Suczka wbiegła wprost pod koła rozpędzonego auta. Miała wiele szczęścia, bo kierowca zdążył wyhamować i wysiadł z auta szukając zguby. Niespodziewanie za kierownicą siedziały wolontariuszki, które jechały do Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Wiedziały, że muszą znaleźć suczkę, która wyraźnie potrzebowała ich pomocy.

Suczka była przerażona, szukała pomocy i schronienia. Miała szczęście, bo kierowca zdążył wyhamować, a na dodatek postawił poszukać czworonoga. Kiedy suczka wpadła w ręce wolontariuszek, okazało się, że ma nabrzmiałą listwę mleczną. Wniosek był prosty. Suczka niedawno została mamą, a gdzieś niedaleko były małe szczenięta, które zostały teraz bez opieki. Konieczne było ich znalezienie.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Biedny owczarek, wskoczył do wody tylko dla rozrywki samolubnych właścicieli". Wstyd, jak zachowali się opiekunowieCzytaj dalej

Apel suczki do wolontariuszy

Apel suczki był prosty. Pies prosił o wsparcie, ponieważ urodził młode, którymi należało się zająć. Suczka nie miała schronienia, jedzenia, wody. To zdecydowanie nie były odpowiednie warunki do wychowywania małych. Nie tylko groziło im niebezpieczeństwo ze strony innych drapieżników, ale po prostu suczka mogła nie być w stanie ich wykarmić, bo sama nie miała jedzenia.

Wolontariuszki wiedziały, że szczenięta nie przeżyją same. Należało je jak najszybciej znaleźć, ale to nie było takie proste. Miały nadzieję, że suczka wskaże im miejsce, gdzie zostawiła dzieci. Na szczęście akcja ratunkowa przebiegła pomyślnie.

- Na miejscu zastały dziewczyny z suczką w samochodzie i kolejne psiaki, krążące wokół auta. Spirala działania ruszyła. Zwierzęta zostały zabezpieczone, okoliczni mieszkańcy rozpytani o wiedzę na ich temat. Właściciel jednego z nich z dużym prawdopodobieństwem wskazany. Bogatsze o tę informację, dziewczyny ruszyły za mamusią, która po kilku próbach i zmianach tras zaprowadziła je do oddalonej o ładny kawałek drogi, usytuowanej w lesie, posesji. Na podwórku znalazły niechodzącą, ciągnącą za sobą tylne łapki suczkę. Właścicielka gospodarstwa potwierdziła, że znaleziona mama należy do niej i że ma 5 maluszków - czytamy na Facebooku Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pies zobaczył portret swojego zmarłego przyjaciela. Jego reakcja chwyta za serce
2. “Chłopaki, walnijmy, bo słabo ta robota idzie”. Pudzian rozdaje tajemnicze flakony i daje czadu w polu
3. Adoptowany pies bez przerwy warczał na drzwi. Wtedy jego pani odkryła porażającą prawdę

Wszystkie szczenięta zostały zabezpieczone. Niestety, ale nie wszystkie są zdrowe. Jeden z piesków prawdopodobnie ma wodogłowie. Fundacja zamierza walczyć o każdego malucha.

- Rodzina, do których należały psiaki jest prosta i szczera. Pani, która sama przeszła poważną neurologiczną operację, pozwoliła zabrać szczenięta wraz z mamą. Chorą sunię w piątek przyjedzie obejrzeć weterynarz. I choć na pierwszy rzut oka łatwo ocenić tych ludzi źle – my czujemy, że to dobrzy ludzie. Może brak im wiedzy, może wielu spraw nie są świadomi, ale mamcia cieszyła się na widok właścicielki i chętnie upominała się o głaski. Postaramy się im pomóc, przede wszystkim dla dobra psiaków - dodano.

Fundacja prosi o finansowe wsparcie. Jeden z maluszków prawdopodobnie potrzebuje leczenia, wszystkie podkłady, na które mogłyby się załatwiać.

- KOCHANI – bardzo prosimy Was o pomoc. PODKŁADY POTRZEBNE SĄ W KAŻDEJ ILOŚCI. BŁGAMY – dla tej i pozostałych psich rodzin – PODARUJ CEGIEŁKĘ NA MATY - czytamy.

Pomóc można tutaj: Przelewy24: https://fundacjajudyta.com/Support
I tradycyjnie:
Nowy Białynin 43 96-513 Nowa Sucha
Bank Millenium 22 1160 2202 0000 0003 2388 6706
IBAN : PL22 1160 2202 0000 0003 2388 6706
SWIFT : BIGBPLPW
PayPal: FundacjaJudyta@wp.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zrozpaczona właścicielka wszędzie szukała psa. Nagle znalazł się na cudzym balkonie, porażający widokZrozpaczona właścicielka wszędzie szukała psa. Nagle znalazł się na cudzym balkonie, porażający widokCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Niemowlę podeszło do wielkiego husky. Matka natychmiast chwyciła za telefon
  4. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  5. Mama kazała dziecku stanąć w kącie. Pies zareagował natychmiast
  6. Chora na Alzheimera primabalerina przypomina sobie kroki “Jeziora łabędziego”. Najbardziej wzruszające wideo ostatnich tygodni
  7. Czujesz pierwsze objawy przeziębienia: kaszel i osłabienie? O poranku na czczo wypij pół szklanki soku, poprawę zauważysz natychmiast

Źródło: youtube

Następny artykuł