beczka
Źródło: facebook.com/OTOZ Animals

Oburzające zachowanie właścicieli. Suczka z małym szczeniakiem żyła w podłych warunkach

11 Sierpnia 2020

Suczka musiała żyć w skandalicznych warunkach. Na dodatek przyszło jej wychowywać w nich małego szczeniaka. Niespełna miesięczny maluch i jego matka nie mieli nawet jak schronić się przed lejącym się z nieba żarem. Właściciele nie pomyśleli także, o zapewnieniu im dostępu do czystej wody. W przeciętym plastikowym baniaku udającym ich miskę pływały glony i śmieci.

Suczka żyła na krótkim łańcuchu, przypiętym do imitacji budy. Choć właściciele wyraźnie włożyli w to pewien wysiłek, nie mieli pojęcia o potrzebach zwierzaka i minimum wymagań dotyczących aktywności i warunków, w jakich przyszło mu mieszkać. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, z tego jak wielką krzywdę wyrządza swoim zwierzętom. Psy wciąż trzymane są na krótkich łańcuchach, przy prowizorycznych konstrukcjach mających imitować schronienie przed słońcem i deszczem. To karygodne...

W Radysach bała się dosłownie wszystkiego. Teraz jest nie do poznaniaW Radysach bała się dosłownie wszystkiego. Teraz jest nie do poznaniaCzytaj dalej

Suczka próbowała ochronić szczeniaka

Psia mama starała się zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki, jednak biorąc pod uwagę okoliczności, nie było to łatwe. Panujące na zewnątrz temperatury sprawiały, że wnętrze plastikowej, pozbawionej jakiejkolwiek wentylacji, przeciętej na pół beczki nagrzewało się w stopniu zagrażającym życiu psów. Konstrukcja właścicieli stanowiła dla nich pewnego rodzaju pułapkę. Pies mógł chcieć położyć się w zacienionym miejscu, jednak w środku, orientował się, że jest jeszcze goręcej niż poza nią. Na dodatek łańcuch, na którym ją trzymano nie pozwalał suczce na znalezienie innego, zapewniającego lepszą ochronę przed żarem schronienia. Właściciele oszczędzali na wszystkim. Nie zapewnili psom nawet porządnej miski. Za poidło służył im przecięty na pół baniak. Ludzie nawet nie pomyśleli o tym, by go wymienić mimo, że nie wiąże się to dla nich z żadnymi kosztami - tego rodzaju pojemniki i tak wykorzystywane są w gospodarstwie. W rezultacie dno naczynia pokryło się glonami, na powierzchni wody pływały śmieci.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel pochował swojego pupila. Następnego dnia wydarzył się prawdziwy cud
2. Owczarek niemiecki i dziecko. Pies zareagował błyskawicznie, gdy ojciec podniósł rękę na chłopca

Suczka i jej dziecko trafią do adopcji

W wyniku interwencji inspektorów OTOZ Animals, zwierzęta odebrano zaniedbującym je właścicielom. Suczka, którą wolontariusze nazwali Mamba i jej szczeniaczek trafią do adopcji. Obecnie znajdują się pod opieką fundacji. W poście na jej Facebookowym profilu, obecni na miejscu pracownicy podkreślają oddanie, z jakim pies zajmował się swoim potomstwem, mimo niesprzyjających warunków i wbrew wszystkiemu, co los rzucił przeciwko nim. Na szczęście cierpienia zwierzaków nie trwały wiecznie. Mamy nadzieję, że trafią do kochającego domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczki
  2. Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?
  3. Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotu
  4. Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kamera
  5. Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiście
  6. Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragedii

Źródło: facebook.com/OTOZ_Animals

Następny artykuł