Suczka przeżyła dramat
Źródło: facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotu

8 Sierpnia 2020

Suczka została cudem wyrwana z rąk śmierci. Pomocy udzielili jej wolontariusze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Jej oprawcą był sołtys, który teraz walczy o zwrot odebranego interwencyjnie zwierzęcia.

Suczka została odebrana swojemu pełnoprawnemu właścicielowi w wyniku interwencji Policji i Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt (DIOZ). Gdyby zwierzę potrafiło mówić zapewne opowiedziałoby o makabrycznych katuszach, których doświadczyło pod "opieką" sołtysa wsi Milikowice w województwie dolnośląskim. Pies został znaleziony w stanie agonalnym, teraz potrzebuje pilnej pomocy.

Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukaranySąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukaranyCzytaj dalej

Po ciele suczki skakało robactwo

Inspektorzy organizacji pro-zwierzęcej DIOZ przeprowadzili dramatyczną interwencję w asyście dolnośląskiej policji. Na posesji sołtysa Milikowic został znaleziony pies w porażająco zaniedbanym i wyczerpanym stanie, od którego bił potworny fetor zgnilizny. Kiedy pracownicy ujrzeli uwiązaną krótkim łańcuchem suczkę, która ledwo utrzymywała się na nogach, ścisnęło im się serce, z trudnością powstrzymywali wymioty. Zwierzę miało zaawansowane ropne zapaleniem skóry powikłane grzybiczo i bakteryjnie, cierpiało na świąt, a na jego ciele można było znaleźć liczne pasożyty. Z kanału słuchowego zwierzęcia wylewała się jasnozielona ropa.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kiedy właścicielka rozsypała prochy psa ukazał jej się widok nie z tego świata. Czy zmarły pupil dał jej znak?
2. Dziś Wielki Dzień Pszczół w Polsce. Wiecie, ile miodu produkuje jedna przez całe życie?

Suczka nie miała co liczyć na bezpieczne schronienie przed ulewnym deszczem czy silnym upałem. Za budę służyła jej stara szafka. Pomimo wysokiej temperatury, właściciel nie zostawiał pupilowi ani jedzenia ani wody do picia, co skutkowało skrajnym wyczerpaniem i wychudzeniem zwierzęcia. Sołtys i jego rodzina nie widziała niczego zdrożnego w tak karygodnym traktowaniu żywej istoty, twierdzili, że zapewnili jej najlepszą możliwą opiekę. W rzeczywistości kontakt mężczyzny i jego rodziny z zaniedbanym psem ograniczał się do podrzucania mu obrzydliwych i nadgniłych resztek jedzenia.Teraz żądają zwrotu zwierzęcia.

Odebrana suczka niezwłocznie trafiła do kliniki weterynaryjnej, w której lekarze potwierdzili obawy pracowników DIOZ - jej stan był krytyczny. Psu zostały wykonane wszelkie możliwe badania, które wykazały, że suczka ma 6 guzów na listwie mlecznej. Pseudowłaściciel nie miał o tym najmniejszego pojęcia, gdyż nie badał swojego pupila, mimo widocznej choroby. Suczka pozostanie pod opieką fundacji, w najbliższym czasie czekają ją operacje.

To nie koniec horroru w Milikowicach

Policja była zmuszona odebrać zwierzę z rąk agresywnych oprawców siłą. Na posesji znajdowało się jeszcze 6 innych zaniedbanych psów, w sprawie których organizacja planuje wszcząć natychmiastowe śledztwo. Niestety, na obecną chwilę pracownicy DIOZ pozostają bezsilni, ponowna interwencja na terenie gospodarstwa będzie możliwa dopiero po ogłoszeniu prawomocnego wyroku przez Sąd. Przedstawiciele organizacji zapowiedzieli, że sprawa została zgłoszona do prokuratury, sołtysowi wraz z rodziną grożą 3 lata pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości do 100 tysięcy złotych. Pracownicy DIOZ obiecali, że dopełnią wszelkich starań, aby sołtys Milikowiec poniósł odpowiedzialność za rażące zaniedbanie i znęcanie się nad swoim zwierzętami, a także został obciążony absolutnym zakazem sprawowania opieki nad jakimkolwiek żywym stworzeniem.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Suczka znaleziona na posesji sołtysaSuczka znaleziona na posesji sołtysa
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały terier zapłodnił rottweilera. Urodziły się szczeniaki, które są unikatową mieszanką wybuchową
  2. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Dziki pościg na plaży nudystów. Mężczyzna bez ubrań gonił za dzikiem, zwierzę ukradło mu torbę z drogą zawartością
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażony

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł