Co kryją oczy Nessy?
Źródło: instagram/nessathecavalier

2-letnia suczka wciąż wygląda jak szczeniak. Jej niecodzienny wygląd nie jest wynikiem żadnej choroby

6 Maja 2020

Suczka o imieniu Nessa nie wygląda jak zwykły pies. Jej duże oczy skrywają wiele tajemnic. Co kryje się za jej magnetycznym spojrzeniem?

Nessa to przedstawicielka rasy cavalier king charles spaniel. Szybko zdobyła popularność w sieci. Wszystko za sprawą jej niecodziennego wyglądu, który hipnotyzuje każdego miłośnika psów. Wystarczy spojrzeć w jej duże i słodkie oczy, by się błyskawicznie zakochać w tym czworonogu. Jednak za nimi kryje się niezwykła tajemnica...

Spaniel wygląda jak postać z bajki

Oczywiście to oczy zwierzęcia przyciągają największą uwagę. Nessa wygląda jak księżniczka z bajek Disneya. Od razu zdobyła popularność na Instagramie. Jednak nie tylko jej spojrzenie olśniewa. Mamy do czynienia z psem naprawdę wyjątkowym. Suczka wyróżnia się bardzo drobną budową. Choć psy tej rasy nie wyrastają na gigantów, to osiągają maksymalną wagę do 7 kilogramów. Nessa waży zaś jednak równą połowę – jedynie 3,5 kg.

Specyficzny wygląd suczki nie jest konsekwencją żadnych poważnych schorzeń. Również żadna choroba genetyczna nie odpowiada za taki stan rzeczy. W takim razie skąd taki charakter budowy Nessy? Tajemnica tkwi w pochodzeniu czworonoga. Urodziła się jako ostatnia z miotu. Niestety, oznaczało to, że stała się teoretycznie najsłabszą z tej rodziny uroczych spanielów. Jej rodzeństwo miało odrobinę więcej szczęścia. Bracia i siostry osiągnęły bardziej typowe i standardowe rozmiary.

DZISIAJ GRZEJE:1. Beagle w ciężkim stanie trafił do schroniska. Wolontariusze zamarli na jego widok2. Babcia była przekonana, że zajmuje się gromadką kotów. Dziwnie wyglądający mruczek nie wzbudził jej podejrzeń

Właściciele są szczęśliwi, że Nessa nie cierpi na żadną mutację genetyczną bądź schorzenie, które wykluczyłoby poprawny i zbilansowany rozwój psiaka. Choć suczka jest bardzo drobna, to nie można jej odmówić energii i entuzjazmu. Małe rozmiary nie wykluczają wielkiego uśmiechu, jaki Nessa każdego dnia wywołuje na twarzy opiekunów. Całkiem niedawno zwierzę świętowało drugie urodziny. Na pewno przed nią wiele szczęśliwych i beztroskich lat.

Cavalier king charles spaniel to wyjątkowa rasa psów ozdobnych, które świetnie wchodzą w rolę zwierzaków do towarzystwa. Ci salonowi bywalcy są zazwyczaj bardzo żywymi i energicznymi czworonogami. Z niecierpliwością będą czekać na codzienne porcje zabaw i spacerów. Nigdy nie przejawiają oznak agresji czy złości. Błyskawicznie zżywają się z domownikami, są oddanymi przyjaciółmi całej rodziny. Lubią towarzystwo innych zwierząt, choć przeważnie są wobec innych psów dość uległe. Potrafią bawić się w dużym gronie czworonogów.

Nessa zawojowała Instagrama. Jej zdjęcia ogląda ponad 200 tysięcy użytkowników! Wróżycie jej karierę w modelingu?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nessa podbija serca internautówNessa podbija serca internautów
instagram/nessathecavalier

Wszyscy się w niej zakochaliWszyscy się w niej zakochali
instagram/nessathecavalier

Kocha zabawy i pieszczotyKocha zabawy i pieszczoty
instagram/nessathecavalier

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile widzisz psów? Konkretne wyniki mówią o twoim mentalnym wieku
  2. Beagle w ciężkim stanie trafił do schroniska. Wolontariusze zamarli na jego widok
  3. Skazali psa na wielkie cierpienie. Ich tłumaczenia są porażające
  4. Kupiła sfinksa za prawie 3 tysiące złotych. Gdy mruczek zaczął rosnąć, odebrało jej mowę
  5. Najbardziej agresywny pies na świecie? Chihuahua pokazuje wszystkim, gdzie ich miejsce
  6. Codziennie wsiada sam do autobusu. Labrador ma tylko jeden kierunek podróży

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł