Dorotka szuka domu adopcyjnego
Źródło: Fundacja Viva!

Właścicielka nie chciała finansować leczenia suczki. 13-letnia Dorotka pilnie szuka nowego domu

3 Maja 2020

Suczka Dorotka pilnie poszukuje nowego domu. Właścicielka nie chciała się nią zajmować, ponieważ uznała, że to strata pieniędzy i czasu.

Suczka Dorotka została odebrana podczas interwencji na Bemowie w Warszawie. 13-letni psiak był bardzo zaniedbany i miał problemy z poruszaniem się. Czworonóg był grzeczny, jednak właścicielka nie chciała się nim zajmować. Zaniedbania doprowadziły do bardzo złego stanu zdrowia zwierzęcia. Pracownicy organizacji musieli interweniować.

Właścicielka nie chciała finansować leczenia suczki

Opiekunka psa nie potrafiła nic konkretnego powiedzieć na temat zdrowia i dotychczasowego leczenia psiej seniorki. Kobieta powiedziała, że taki stan utrzymuje się od dawna. Mało tego, gdy wolontariusze poprosili ją o dokumentację Dorotki, to wyznała, że nic takiego nie posiada. Psinka miała podejrzenie choroby nowotworowej. Pracownicy Fundacji Viva! zaproponowali kobiecie, by podjęła dalsze leczenie psa. Niestety, odpowiedź bardzo ich zaskoczyła...

Kobieta wyznała, że szkoda jej pieniędzy na opiekę nad Dorotką. Gdy wolontariusze usłyszeli odpowiedź, nie mieli wyjścia - zabrali zwierzaka ze sobą. Fundacja Viva! rozpoczęła walkę o przyszłość psiej seniorki. Dorotka nie zasłużyła na takie traktowanie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie czują bólu, dożywają kilkudziesięciu lat. W Gdańskim ZOO narodziły się baśniowe stworzenia 2. Suczka myślała, że grozi jej niebezpieczeństwo ze strony człowieka. Zdała sobie sprawę, że jest inaczej

Dorotka trafiła prosto do lecznicy, a później znalazła schronienie w domu tymczasowym. Dzielnie przeszła wszelkie badania, które tylko potwierdziły straszne przypuszczenia na temat zaniedbanego zdrowia suczki. Psiak czeka na zabieg stomatologiczny, który jest niezbędny, aby zwierzę mogło swobodnie jeść i pić.

Teraz, Dorotka szuka teraz nowego i bezpiecznego domu. Jak informują pracownicy fundacji, suczka świetnie dogaduje się z innymi czworonogami. Jest bardzo spokojna, uwielbia długie drzemki. Chodzi na smyczy, załatwia się bez problemu na zewnątrz. Piesek jest jeszcze wystraszony tym wszystkim, co dzieje się wokół niego. Niemniej jednak z biegiem czasu z pewnością nabierze zaufania do opiekunów.

Zainteresowanych adopcją Dorotki prosimy o kontakt mailowy z pracownicą fundacji: z.kaliszewska@viva.org.pl

Działania ratownicze i opiekuńcze Fundacji Viva! można wspierać finansowo:
Paypal: interwencje@viva.org.pl
Numer konta do wpłat:
75 1240 1040 1111 0010 7813 8530
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dorotka uwielbia spacery na smyczyDorotka uwielbia spacery na smyczy
Fundacja Viva!

Dorotka bardzo dużo śpi. To prawdziwy śpioch!Dorotka bardzo dużo śpi. To prawdziwy śpioch!
Fundacja Viva!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Nie czują bólu, dożywają kilkudziesięciu lat. W Gdańskim ZOO narodziły się baśniowe stworzenia
  3. Dziecko nie potrafiło powiedzieć „mama”. Owczarek zdecydował się zrobić to za niego
  4. Gdyby nie kot, doszłoby do wielkiej tragedii. Rodzice dziecka będą na zawsze wdzięczni zwierzęciu
  5. Dramat właścicieli kotów. Codziennie tracą swoich pupili
  6. Właściciel posadził kota na kolana. Takiej reakcji husky nikt się nie spodziewał

Następny artykuł