strażak i pies
Źródło: twitter.com/MiamiBeachFire

Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa

29 Lipca 2020

Strażacy otrzymali zgłoszenie o psie potrzebującym pilnej pomocy. 12-letni mieszaniec shar-peya i rottweilera spadł z mostu do wody. Stary pies miał problemy z utrzymaniem się na powierzchni, walcząc z prądem zatoki Biscayne. Gdy wóz straży pożarnej dojechał na miejsce, strażak bez wahania zdjął mundur i rzucił się do wody.

Strażak musi być gotowy mierzyć się z najróżniejszymi zadaniami. Czasem przychodzi mu gasić ogromny pożar, czasem wyciąga ofiary wypadków spod powyginanej karoserii samochodów, w jeszcze innych wypadkach zdejmuje zagubione koty z wysokich drzew. Ta interwencja była jednak nietypowa. Rzadko kiedy słyszy się o psie, który spada do wody ze znajdującego się wiele metrów ponad powierzchnią mostu. Choć nikt nie wiedział jak zwierzę znalazło się na wiadukcie ani gdzie był jego właściciel, gołym okiem było widać, że jeśli zwierzak nie otrzyma pilnie pomocy, utonie.

Gigantyczne kolejki do zoo we Wrocławiu. Śmieją się, że dłuższe niż w ChinachGigantyczne kolejki do zoo we Wrocławiu. Śmieją się, że dłuższe niż w ChinachCzytaj dalej

Strażak zdjął mundur i wskoczył do wody

Emilio Sanchez, świeżo przyjęty do straży pożarnej od razu wiedział, że musi działać szybko. W każdej chwili stary pies mógł opaść z sił i zniknąć pod powierzchnią wody. Od razu zdjął mundur i wskoczył do zatoki. Pies znajdował się około 20 metrów od skraju mostu, strażak szybko do niego dopłynął. Pies bardzo ucieszył się na jego widok. Od razu przylgnął do jego piersi i oparł się łapami na jego ramieniu. Dopłynął ze zwierzakiem kurczowo się go trzymającym do brzegu, gdzie czekała na niego załoga jego wozu. Koledzy byli pod wrażeniem jego odwagi, oraz tego jak szybko podjął decyzję, która pozwoliła mu uratować psa.

DZISIAJ GRZEJE:1.Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Dlaczego kot pije wodę z kranu? Poznaj prawdziwe powody

Ruszyli na poszukiwania właściciel zguby

Choć wydawało się, że między strażakiem a uratowanym psiakiem wytworzyła się więź z racji na ich wspólną kąpiel, ratownikom zależało przede wszystkim na tym, by zwierzę wróciło szczęśliwie do domu. W ciągu godziny udało im się ustalić, że uratowany czworonóg nazywa się Junior, ma 12 lat i należy do Jose Ruiza. Od razu zawieźli go do domu. Okazało się, że pisak z niego uciekł. Prawdopodobnie potem błąkał się po ulicy. Możliwe, że gdy przechodził przez most spłoszył go dźwięk klaksonu lub inny zwierzak. Przerażony czworonóg musiał wpaść do wody. Po wspólnym zdjęciu, ratownicy pożegnali futrzaka i zostawili go z nieposiadającym się z radości właścicielem, który odzyskał zagubionego przyjaciela.

- Dla nas, członków straż pożarnej każde życie jest ważne. W końcu dołączając do niej przysięgamy je chronić - powiedział mężczyzna, który wyciągnął psa z opresji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia
  2. Wśród 99 kotów ukrył się 1 pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Źródło:newsner.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł