Strażacy ratują psa
Źródło: facebook/KP PSP Strzelce Opolskie

Polscy strażacy uratowali psa uwięzionego na skarpie. Panowały trudne warunki, brawo

26 Września 2020

Strażacy ze Strzelec Opolskich otrzymali zgłoszenie o psie uwięzionym na półce skalnej w Amfiteatrze w miejscowości Góra Św. Anny. Mundurowi przyjęli zgłoszenie i pojechali uratować zwierzaka, który nie był w stanie samodzielnie zejść na ziemię. Dostęp do czworonoga był utrudniony. Na szczęście udało się uratować przerażone zwierzę. Dziś nic mu nie grozi.

Strażacy ze Strzelec Opolskich pochwalili się w sieci wspaniałą akcją. Mundurowi uratowali psiaka, który prawdopodobnie zsunął się ze stromej skarpy, znajdującej się na półce skalnej. Na miejsce zdarzenia zadysponowała zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicy i Wysokiej oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Strzelcach Opolskich. Szybko okazało się, że to nie będzie łatwa akcja.

Wskoczył do lodowatej wody, aby uratować bezpańskiego psa. Otrzymał piękne podziękowaniaWskoczył do lodowatej wody, aby uratować bezpańskiego psa. Otrzymał piękne podziękowaniaCzytaj dalej

Strażacy ze Strzelec Opolskich uratowali psa

Dostęp do psa był bardzo utrudniony. Strażacy nie mogli rozstawić podnośnika, musieli użyć technik z zakresu ratownictwa wysokościowego, czyli zejść do niego na linach. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Pies w stanie dobrym został przekazany stowarzyszeniu opiekującemu się zwierzętami w Strzelcach Opolskich. Jak informuje Stowarzyszenie nie wiadomo, jak zwierzę znalazło się na skarpie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest tak mały, że mieści się w kubku. Pudel toy to jeden z mniejszych psów na świecie
2. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
3. Golden retriever wpadł w głęboką na 12 metrów dziurę w ziemi. Bardzo się bał, musieli interweniować strażacy

- Jak się tam znalazła, czy "z pomocą" kogoś, czy sama??? Według informacji siedziała tam kilka dni... Na szczęście dzięki zgłoszeniu, pomoc nadeszła od niezawodnych i zawsze gotowych jechać na ratunek strażaków. Wielkie podziękowania kierujemy do strażaków z PSP Strzelce Opolskie, OSP Leśnica oraz OSP Wysoka za udaną i perfekcyjnie zorganizowaną, choć trudną akcję ratowania suczki - napisano na Facebooku.

Suczka otrzymała na imię Skała. Była głodna i wycieńczona, ale zdrowa. Pojechała do domu tymczasowego. Jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczneństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Poruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaPoruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Mieszkaniec Podkarpacia w bestialski sposób pobił psa. Był nietrzeźwy, stanie przed Sądem
  4. Kot kradnie psu jedzenie z miski. Reakcja border collie jest najsłodsza na świecie
  5. Pies pasterski za nic nie chce opuścić gabinetu ukochanego weterynarza. Większość psów zachowuje się dokładnie odwrotnie
  6. Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowa

Źródło: facebook

Następny artykuł