Strażacy walczyli długimi godzinami z pożarem gospodarstwa
Źródło: facebook/Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Tragedia w opolskim. Strażacy walczyli z gigantycznym pożarem gospodarstwa, w środku były zwierzęta

23 Września 2020

Strażacy z kilkunastu okolicznych zastępów walczyli z niepohamowanym żywiołem w województwie opolskim. Gospodarstwo niespodziewanie stanęło w ogniu przed godziną 19. Akcja straży okazała się być wielkim wyzwaniem ze względu na gęstą zabudowę. W środku budynku przebywały uwięzione zwierzęta.

Strażacy z zastępu straży pożarnej w województwie opolskim wieczorną porą dostali zgłoszenie w sprawie pożaru na terenie gospodarstwa. Jak podają lokalne media, w sołectwie Suche Łany przy ul. Floriana budynki stanęły w płomieniach. Ogień był tak potężny, że akcja nieprzerwanie trwała przez wiele godzin. Zwierzęta znajdujące się w środku budynku były w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Porzucony piesek stracił dom nad głową. Dzięki ludziom o dobrych sercach znalazł w życiu nowe powołaniePorzucony piesek stracił dom nad głową. Dzięki ludziom o dobrych sercach znalazł w życiu nowe powołanieCzytaj dalej

Na miejsce pożaru wysłano 12 zastępów straży pożarnej

Ogień pojawił się na terenie gospodarstwa w Strzelcach Opolskich we wtorkowy wieczór. W ciągu minut płomienie rozprzestrzeniły się po całym budynku inwentarskim, w którym znajdował się sprzęt rolniczy oraz zwierzęta gospodarskie. Przez cały czas akcji nie mogły wydostać się na zewnątrz, do ostatnich chwil były uwięzione w śmiertelnej pułapce. Akcja gaśnicza nie obyła się bez utrudnień. Z powodu ciasnej zabudowy oraz słomy składowaną w ogromnych ilościach na poddaszu budynku strażacy nie mogli opanować fatalnej sytuacji i dostać się do źródła pożaru. Byli zmuszeni do zastosowania mniej efektywnych metod podawania wody jednocześnie rozkładając dach na części, by ugasić płomienie szalejące w środku budynku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mężczyzna zbliża się do psa żyjącego na ulicy. Nie do wiary, co robi chwilę później, wszystko nagrał monitoring
2. Psy będą dostawać emeryturę? Pieniądze mają trafiać do ich właścicieli pod jednym warunkiem
3. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki

- Pożarem objęta jest druga kondygnacja, poddasze oraz dach tego budynku – powiedział TVP3 Opole Dariusz Grudzień, z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Z żywiołem walczyło aż 12 zastępów straży pożarnej - zarówno państwowej, jak i ochotniczej. Cała okolica była pogrążona w gęstych kłębach dymu. W akcję ratowania dobytku oraz zwierząt zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy. Na obecną chwilę strażacy nie podali informacji o osobach poszkodowanych w pożarze. Ze wstępnych informacji udzielonych przez służby wynika, że żaden z właścicieli gospodarstwa nie poniósł obrażeń. Niestety, wciąż nie wiadomo, czy uwięzione zwierzęta poniosły śmierć w wyniku pożaru.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Właściciele nie rozumieli, dlaczego suczka czeka przy dołku. Złapali się za głowy, gdy poznali powód
  4. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki
  5. Nagrano niezwykłe spotkanie w Disneylandzie. Labrador nie mógł uwierzyć, że nareszcie zobaczył swojego idola
  6. Niebywała wpadka Andrzeja Dudy. Jego słowa o Rzymie Polacy zapamiętają na długo

źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł