pies niesiony przez strażaka
Źródło: youtube.com/ Associated Press

Pies za nic nie chciał opuścić płonącego domu. Strażacy, którzy go uratowali poznali niezwykłą przyczynę

18 Sierpnia 2020

Strażacy pierwszy raz byli świadkami podobnej sytuacji. Podczas ratowania rodziny przed pożarem domu, natknęli się na niespodziewaną przeszkodę. Pies, który należał do poszkodowanych za żadne skarby nie chciał ruszyć się z płonącego budynku. Gdy strażakom udało się w końcu do niego dostać, zrozumieli dlaczego. Nigdy by się czegoś takiego nie spodziewali.

Strażacy zostali wezwani do płonącego domu pewnej rodziny w Melbourne w Australii. Matka, nastoletni syn i dwie córki zostali szybko ewakuowani z budynku, podobnie jak i ich pies Barney. Jednak drugiego psa rodziny, Leo nie można było nigdzie dostrzec i wcale nie zamierzał ruszyć się z płonącego domu. Zdeterminowani ratownicy nie poddali się i szybko odkryli przyczynę, dla której psiak tak długo został w środku. Zaryzykował wszystko, a powód jest niezwykły!

Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życieKatarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życieCzytaj dalej

Pies w płonącym domu

Gdy strażacy przyjechali na miejsce, szybko udało im się ewakuować prawie wszystkich mieszkańców. Prawie, bo pies o imieniu Leo, mimo wielu prób ze strony rodziny, został w płonącym budynku. Strażakom udało się dostać do zwierzaka, gdy miał już problem z oddychaniem i był prawie nieprzytomny. Szybko okazało się, dlaczego Leo nie chciał opuścić miejsca śmiertelnego zagrożenia. Wystarczyło, że strażacy podnieśli psa z ziemi i zobaczyli, że swoim ciałem przykrywał 4 kocięta!

Leo nie chciał zostawić swoich przyjaciół w niebezpieczeństwie i postanowił osłonić małe kotki własnym ciałem. Zaryzykował życie, by pomóc bezbronnym maluchom, czym niezwykle poruszył swoją rodzinę i strażaków. Gdy w końcu udało się go wyciągnąć z płonącego budynku, już prawie nie oddychał z powodu zatrucia czadem. Ratownicy błyskawicznie podali pieskowi tlen, a ten szybko wrócił do siebie i odzyskał przytomność. Oczywiście nie zapomnieli także o kociętach, które tak bardzo chciał uratować pies. Dzięki temu, że osłonił je własnym ciałem, maluchy miały się całkiem dobrze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
2. Rybak z Rosji wyłowił przerażające stwory. To szokujące, co kryje się głęboko w wodzie

Strażacy byli zdumieni

Sam Leo również szybko doszedł do siebie. Tuż po podaniu mu tlenu, strażacy zanieśli go do małych kotków, by mógł się upewnić, że wszystko jest z nimi w porządku. Determinacja i dobre serce zwierząt czasem są nie do uwierzenia! Moglibyśmy się wiele od nich nauczyć.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu jest pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć
  2. Nie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiach
  3. Mężczyzna spacerował w upalny dzień. Nagle usłyszał piski psa z auta, od razu wiedział co zrobić
  4. Babcia musi poruszać się na wózku. Jej pies doskonale wie jak jej pomóc, niesamowite wideo
  5. Policyjny pies uratował 82-latkę. Kobieta leżała na ziemi, przygnieciona drabiną
  6. Spacerował po plaży w Łebie. Nagle dokonał druzgocącego odkrycia. Wezwał policję

źródło: pawmygosh.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł