strażacy ratują koty
Źródło: facebook.com/KM PSP w Gdyni

Strażacy z Gdyni przeprowadzili nietypową akcję ratunkową. Niesamowite zdjęcia

7 Września 2020

Strażacy odpowiedzieli na wezwanie do pożaru wieżowca przy ulicy Morskiej w Gdyni. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań, prawdopodobnie ze względu na prowadzone w nim prace remontowe. W budynku znajdowali się ludzie, niezbędna była jego ewakuacja. Na szczęście żadnemu z nich nic się nie stało. Nie oznacza to jednak, że ratownicy nie musieli zawalczyć o życie dwóch niecodziennych ocalonych.

Strażacy wyjechali na, jak mogło się wydawać rutynową akcję gaśniczą. Gdy udało im się ewakuować wszystkich mieszkańców bloku sądzili, że nic ich już tego dnia nie zaskoczy. Dość szybko udało im się zapanować nad ogniem. Ku ich zdziwieniu, już następnego dnia o ich bohaterstwie dowiedziała się cała Polska. Ludzie wyrażają podziw dla ratowników, którzy z narażeniem własnego życia niosą pomoc wszystkim potrzebującym. Bez względu na ilość nóg czy... włosów. Z całą pewnością wszystkie pochwały, które na nich spłynęły są w pełni zasłużone. Zdjęcia z interwencji wprawiły internautów w osłupienie.

Strażacy nie sądzili, że zyskają taki rozgłos

O zdarzeniu opowiedział dziennikarzom rzecznik gdyńskiej straży pożarnej. Chwalił swoich kolegów po fachu, podkreślając jednak, że nie mogli zachować się inaczej. Dla ratowników każde życie jest tak samo ważne.

– O godzinie 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania, było ono objęte pożarem prawdopodobnie na skutek prac remontowych, prowadzonych przez właściciela, z mieszkańców nikomu nic się nie stało, ale z budynku ewakuowano kilkanaście osób, te osoby zostały zbadane, ale wszystkie zostały na miejscu, nikt nie był zabrany do szpitala – opowiada portalowi fakt.pl mł. kpt. Jakub Friedenberger, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Sądząc po tych kilku zdaniach, można by spytać, skąd takie zainteresowanie, jak mogłoby się wydawać, rutynową akcją gaśniczą. Chwilę po tym, gdy ostatni ludzie opuścili budynek wydarzyło się jednak coś wyjątkowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
2. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
3. Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbraja

Z mieszkania strażacy wynieśli dwa koty

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar znajdowały się dwa koty. Gdy strażacy dowiedzieli się, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo uznali, że muszą je ratować.

– Z płonącego mieszkania strażacy wynieśli dwa koty i te działania ratownicze były na nie skierowane. To taka nietypowa akcja, choć coraz częstsze są takie zdarzenia, bo wiedza jest coraz większa. Strażacy podjęli tlenoterapię. Koty były nieprzytomne, ale na skutek działań strażaków zostały oddane właścicielom z zachowanym oddechem i przytomnością, ruszające się. Koty udało się uratować – dodaje strażak.

Wiele osób może zastanawiać się teraz, jak wygląda ratowanie kotów, które zatruły się dymem.

- To tak samo jak z człowiekiem, jest prowadzona tlenoterapia i uciskanie klatki piersiowej, więc działania są takie same. Działania nietypowe, ale dla strażaka to nie ma znaczenia, trzeba ratować i się ratuje, tak to wygląda – podkreślił rzecznik prasowy straży pożarnej.

Możemy powiedzieć tylko jedno - brawo!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie
  4. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  5. Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze
  6. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja

źródło: fakt.pl

Następny artykuł