straż miejska EA
Źródło: Źródło: Jan Bielecki/EAST NEWS

Pracownicy biurowca nagle usłyszeli uderzenie w szybę. Zobaczyli, co się stało i natychmiast zadzwonili po straż miejską

14 Listopada 2020

Straż miejska zjawiła się w warszawskim biurze, którego pracownicy zostali zaskoczeni dźwiękiem znikąd. Siedząc w budynku, nagle usłyszeli głośne uderzenie w szybę. Początkowo myśleli, że ktoś rzucił czymś w szybę. Okazało się, że hałas spowodowała... sowa, która zderzyła się ze ścianą.

Straż miejska została zaalarmowana przez zaniepokojonych pracowników warszawskiego biura. Początkowo, gdy usłyszeli uderzenie w szybę, pomyśleli, że to nie może być ptak - dźwięk kojarzył im się, jakby ktoś czymś rzucił. Jednak gdy wyszli sprawdzić, co to było, na ziemi znaleźli ogłuszoną sowę.

Szczeniak husky bardzo nie chce się myć. Dyskusja pieska z panią jest rozbrajającaSzczeniak husky bardzo nie chce się myć. Dyskusja pieska z panią jest rozbrajającaCzytaj dalej

Straż miejska pomogła

Pracownicy biura przy ulicy Poleczki nie stracili zimnej krwi i wezwali na pomoc straż miejską. Ekopatrol wyruszył do ogłuszonego ptaka, a na miejscu dokładnie zbadał swoją pacjentkę. Podejrzewali, że poszkodowaną została sowa uszatka.

Okazało się, że sowa miała ogromne szczęście. Choć sytuacja wyglądała groźnie, ptak nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych, a to, że leżąc na ziemi, wyglądał na nieżywego, wynikało z oszołomienia siłą uderzenia.

Funkcjonariusze straży miejskiej delikatnie przenieśli sowę do transportera, a następnie przewieźli z Ursynowa do Ptasiego Azylu w warszawskim zoo. To właśnie tam trafia większość ptaków zagarniętych przez ekopatrol. Specjaliści potwierdzili, że ptak to sowa uszatka, która teraz będzie dochodzić do siebie pod czujnym okiem ekspertów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
2. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
3. Spaniel miał na sobie 2,5 kg skołtunionego futra. Jego transformacja zapiera dech

Sowa uderzyła w budynek

Kiedy sówka odzyska siły, będzie można wypuścić ją do naturalnego środowiska. Strażnicy miejscy na swojej stronie internetowej wyrazili nadzieję, że po takiej przygodzie ptaszyna będzie na siebie trochę bardziej uważała. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie!

Przypominamy, że w przypadku znalezienia zwierzęcia, takiego jak np. sowa należy zadzwonić pod numer 986. Straż miejska przyjmująca zgłoszenie o zwierzętach, automatycznie przekieruje sprawę do ekopatrolu. Funkcjonariusze polecą nam co robić, lub sami zjawią się na miejscu, by odebrać zwierzę.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

sowa z ursynowa

Intruzi weszli do domu. Widząc, kto ich stamtąd wypłoszył, trudno się nie zaśmiaćIntruzi weszli do domu. Widząc, kto ich stamtąd wypłoszył, trudno się nie zaśmiaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży
  3. Czy masz lampę solną w domu? Wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważać
  4. Dlaczego sierść na czole kota układa się w literę "M"? Rozwiązanie legendarnej zagadki może Cię zaskoczyć
  5. Piesek chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście

źródło: strazmiejska.waw.pl

Następny artykuł