andzia leży
Źródło: youtube.com/ Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Spaniel cierpiał miesiącami. Właściciel ignorował jego chorobę mimo, że na jego brzuchu był ogromny guz

23 Sierpnia 2020

Spaniel o imieniu Andzia znajdował się pod opieką nieodpowiedzialnych ludzi. Zamiast zająć się cierpiącym zwierzakiem, oni woleli pić . W trakcie interwencji mężczyzna pił pędzony przez jego sąsiada alkohol pod jednym z zabudowań gospodarczych. Inspektorzy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt podjęli decyzję o odebraniu mu psa.

Spaniel przechodził przez piekło. Właściciel, który w ogóle nie przejmował się jego dobrem nie miał zamiaru zrobić nic z jego chorobą. Nawet nie skonsultował się z weterynarzem. Nie może nawet zasłaniać się niewiedzą. Schorzenia, na które cierpiał zwierzak widać było gołym okiem. Trudno znaleźć usprawiedliwienie dla takiej skali zaniedbań. Z relacji DIOZu wynika, że służby państwowe nie reagowały, mimo licznych sygnałów, że w domu może nie dziać się najlepiej. Wolontariusze nie przebierają w słowach opisując całą sytuację w poście na Facebooku.

Spaniel cierpiał na wiele chorób

Andzie, bo tak nazywa się psiak to wiekowa suczka. Weterynarz, do którego pies trafił od razu po odebraniu go właścicielowi był w szoku. Rzadko kiedy do jego gabinetu trafiały tak poważne przypadki.

-Andzia została uratowana i trafiła do kliniki weterynaryjnej. Lekarze byli zszokowani stanem spanielki. W oczy rzucały się wieloletnie zaniedbania opiekuńcze, w tym dwa ogromne guzy listwy mlecznej - jeden wielkości melona, ropne zapalenie spojówek, ropne zapalenie skóry, przewlekłe zapalenie uszu, zapchlenie oraz niewyobrażalne zakołtunienie sierści prowadzące do odparzeń - piszą inspektorzy.

Guzy na jej listwach mlecznych były wielkości piłek tenisowych. Pies wymaga pilnego leczenia operacyjnego. Choroby i obrażenia musiały sprawiać jej mnóstwo bólu. Na szczęście otrzyma opiekę lekarską i będzie mogła wrócić do zdrowia pod okiem specjalistów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zdjęcia psów przed i po uratowaniu topią serca. Troska wolontariusza odmieniła je nie do poznania
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Dlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powody

Spaniel będzie musiał przejść operację

W ciągu tygodnia trafi na stół operacyjny. Zabieg stanowi dla spaniela jedną szansę na normalne życie. Zwierzak miał problemy z chodzeniem, choroby oczu sprawiały, że prawie nic nie widział. Zapalenie ucha to wyjątkowo nieprzyjemne dla psa jej rasy schorzenie.

- W przyszłym tygodniu suczka przejdzie skomplikowaną operację usunięcia zmian nowotworowych. Największy z guzów nacieka na pochwę, a to znacznie utrudni przeprowadzenie zabiegu. Przed Andzią wielogodzinna operacja, która jest jedynym sposobem ulżenia zwierzęciu w cierpieniu - czytamy w poście.

Mamy nadzieję, że operacja zakończy się pełnym sukcesem. Każdy czworonóg zasługuje na szczęśliwe życie. Po tym co przeszła, Andzia powinna trafić do kochającego domu, w którym ludzie otoczą ją należytą opieką. W poprzednim miejscu, w którym przyszło jej żyć prawdopodobnie nigdy jej nawet nie wykąpano, sądząc po stanie w jakim było jej futro.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjant zastrzelił psa na podwórku. Wszystko na oczach właścicielki, porażające nagranie
  2. Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażenia
  3. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Pilna akcja poszukiwawcza w Jarosławcu. Pogotowie ratunkowe i śmigłowce robią, co mogą

źródło: facebook.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł