zarośnięty spaniel
Źródło: instagram.com/campcockerrescue/

Spaniel miał na sobie 2,5 kg skołtunionego futra. Jego transformacja zapiera dech

14 Listopada 2020

Spaniel, który trafił pod opiekę schroniska, był w fatalnym stanie. Maluszek miał na sobie ponad 2,5 kilograma skołtunionego, zlepionego futra, przez które trudno mu było się poruszać. Na szczęście wolontariuszki z kalifornijskiego Camp Cocker Rescue natychmiast mu pomogły.

Spaniel otrzymał imię Bazel. Ewidentnie nie miał łatwego życia - biedny pies miał tak zniszczoną sierść, że to prawdziwy cud, że mógł jeszcze chodzić. Łącznie były jej ponad 2,5 kilograma, a przestraszony pies po trafieniu do schroniska otrzymał w prezencie metamorfozę, która zmieniła go nie do poznania.

Czy masz lampę solną w domu? Niestety, wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważaćCzy masz lampę solną w domu? Niestety, wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważaćCzytaj dalej

Spaniel trafił do schroniska

Kobieta, która miała ostrzyc psa, przyznała, że widziała w swoim życiu różne naprawdę okropne przypadki, ten był jednak zdecydowanie najgorszy. Psina ledwo widziała i przebierała nogami. Proces golenia zeskorupiałego futra został nagrany - sierść odchodzi wielkimi płatami ze skóry. Biedny Bazel dźwigał na sobie ogromny ciężar.

Usuwanie kołtunów wymagało udziału 4 osób. Kiedy zważono sierść, okazało się, że ważyła ponad 2,5 kg. Po przebudzeniu z narkozy - golenie trwało bardzo długo, a piesek musiał pozostawać nieruchomo - spaniel wygląda, jak zupełnie inny pies. Króciutka sierść zmieniła go nie do poznania!

Metamorfoza spaniela

Choć fizyczna metamorfoza już się dokonała, przed psem była jeszcze długa droga, by doszedł do siebie. Był bardzo nerwowy i nie rozumiał, jak powinien się zachowywać jako pies. Dopiero po długim procesie budowania zaufania, Bazel dał się pogłaskać jednej z wolontariuszek. Spaniel zaczynał się coraz bardziej otwierać, ale ani jedna osoba nie zgłosiła się, by go adoptować.

Dopiero 9 miesięcy po tym, jak trafił do schroniska, maluch w końcu znalazł wymarzoną rodzinę. Dziś po przestraszonym, niepewnym siebie piesku nie ma już śladu. Adoptowały go osoby, które z miejsca się w nim zakochały i dziś nareszcie może się cieszyć miłością i towarzystwem. Jeśli porównać psa z początku wideo, do tego, jak dziś wygląda Bazel można by pomyśleć, że to zupełnie inne zwierzaki!

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Przemek Kossakowski miał już żonę. Wyciekła wielka tajemnica podróżnika, nigdy nie chciał o niej mówić
  3. Przyjacielski corgi zatrzymuje się, by przytulić każdego psa, którego spotka. Zdjęcia absolutnie rozczulają
  4. Nagrano, jak kobieta wrzuca szczeniaka do jeziora. Jej tłumaczenie sprawia, że ręce opadają
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  7. Ogromna inwestycja PKN Orlen na Bałtyku. Milowy krok do transformacji energetycznej

źródło: thedodo.com

Następny artykuł