spaniel
Źródło: facebook.com/angardasiochana

Ich spaniel został skradziony. Stracili już nadzieję, jednak po 6 miesiącach stało się niewiarygodne

13 Stycznia 2021

Ukochany spaniel pewnej rodziny z Irlandii został im skradziony. Zrozpaczeni właściciele natychmiast rozpoczęli poszukiwania, jednak mimo że ich ogłoszenia zyskały ogromną popularność, suczki nie udało się odnaleźć. Minęło jednak pół roku i stało się niewiarygodne.

Zaginięcie psa to przeżycie, którego nikomu nie życzymy. Spaniel tej rodziny z hrabstwa Cork w Irlandii nie uciekł im jednak na spacerze, ani nie zapędził się za daleko w zabawie. W czerwcu 2020 roku ktoś go zwyczajnie ukradł. Ich biedna przez pół roku Ruby nie znalazła się, mimo intensywnych poszukiwań.

Spaniel zaginął pół roku temu

Właściciele intensywnie poszukiwali swojej podopiecznej, jednak nic nie przynosiło efektów. Ruby, skradziona z własnej budy jakby zapadła się pod ziemię.

Choć informację o zaginięciu czworonoga wraz ze zdjęciem udostępniła irlandzka policja, a poprzez nią również setki tysięcy osób, spaniela nie udało się odnaleźć przez kilka kolejnych miesięcy. Aż nagle, gdy rodzina straciła już nadzieję, nastąpił przełom.

Post udostępniony przez funkcjonariuszy trafił po pół roku do pewnej Brytyjki o sokolim spojrzeniu. Natychmiast coś jej zaświtało, gdy zobaczyła zdjęcie skradzionego psa na swoim monitorze.

Natychmiast zgłosiła się na komisariat. Okazało się, że zauważyła zdjęcie Ruby na stronie oferujące sprzedaż psów w Wielkiej Brytanii. Po porównaniu obu zdjęć była pewna, że to ten sam pies, którego szukali policjanci.

Polska ubojnia oskarżona o znęcanie. Żywcem ciągnięto krowy po ziemi, chore sprzedawano na mięsoPolska ubojnia oskarżona o znęcanie. Żywcem ciągnięto krowy po ziemi, chore sprzedawano na mięsoCzytaj dalej

Policja z Somerset natychmiast wyruszyła pod podany adres. Gdy zjawili się na miejscu, okazało się niewiarygodne - to naprawdę była Ruby. W jakiś sposób znalazła się w innym kraju, w słabym stanie i z usuniętym czipem.

Spaniel znalazł się po pół roku

Policjanci odebrali spaniela wystawionego na sprzedaż i już wkrótce suczka miała pokonać blisko 500 kilometrów, by znów trafić do swojej ukochanej rodziny. Zdążyła zjawić się w domu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia!

Jak można się domyślić, rodzina nie mogła uwierzyć w to, że po pół roku poszukiwań ich pupil się odnalazł. Ruby, choć nieco osłabiona, trafiła cała i zdrowa do stęsknionych właścicieli, a ich pierwsze od czerwca spotkanie zostało nagrane i udostępnione przez stronę Garda Síochána na Facebooku.

Policja przestrzega wszystkich właścicieli, szczególnie tych z okolicy miasta Middleton w Cork, by uważali na swoich pupili. Sugerują użycie dodatkowych zabezpieczeń, by upewnić się, że zwierzaki są bezpieczne.

Nie wiadomo jeszcze, kto tak naprawdę skradł rodzinie spaniela. Śledztwo jest wciąż w toku, by sprawiedliwość mogła zostać wymierzona. Tymczasem funkcjonariusze przypominają o obowiązkowym czipowaniu psów.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: o2.pl

Następny artykuł