PIES NA SMYCZY
Źródło: pixabay.com/Pexels

Korzysta z tego masa osób, a jest to skrajnie niebezpieczne. Automatyczna smycz nie dla wszystkich psów

3 Sierpnia 2020

Smycz to ważny przedmiot, niezbędny każdemu właścicielowi psa. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wersji, różniących się długością linki, materiałem z jakiego się ją produkuje czy sposobem mocowania do szelek lub obroży. Opiekunowie czworonogów mogą też wybrać między tradycyjnym modelem, a wersją automatyczną, rozwijającą się z plastikowej rączki. Jak się okazuje, czasem lepiej trzymać się starych, sprawdzonych rozwiązań.

Smycz automatyczna oferuje właścicielowi, jak i zwierzakowi więcej swobody. Możemy dostosować jej długość w zależności od potrzeb konkretnej sytuacji. Jeśli pupil idzie wzdłuż ulicy, trzymamy go blisko siebie, jeśli jednak znajduje się w bezpiecznym miejscu, możemy pozwolić mu odbiec kawałek. Zazwyczaj linki mają od 3 do 10 metrów długości, zwierzak może więc wiele skorzystać na dodatkowym zasięgu jaki zapewnia to rozwiązanie. Z posługiwaniem się nim wiąże się jednak wiele zagrożeń, których opiekunowie często nie są świadomi.

Owczarek poznał dwóch niecodziennych przyjaciół. Szybko stali się nierozłączniOwczarek poznał dwóch niecodziennych przyjaciół. Szybko stali się nierozłączniCzytaj dalej

Smycz automatyczna utrwala u psa złe nawyki

Gdy prowadzimy pupila na smyczy automatycznej uczy się on, że gdy ciągnie za napięty sznurek, ten się rozwija pozwalając mu na więcej swobody. Zaczyna więc mocniej przeć na przód. Jeśli jednak linka rozwinie się do końca, a on dalej będzie ciągnął może wyrwać nam uchwyt rąk. To szczególnie niebezpieczne, gdy na spacer z nim wychodzi dziecko, a pies jest większych rozmiarów. W wypadku dogów czy owczarków niemieckich nawet dorosły może wypuścić mocno pociągniętą smycz z rąk. Tutaj pojawia się kolejne zaskoczenie. Plastikowa rączka, wypadając z uchwytu opiekuna i uderzając o chodnik powoduje hałas, który skłoni większość psów do ucieczki. Ciągnąc go po ziemi nie będzie mógł uciec od źródła niepokojących dźwięków, może wiec się spłoszyć i zgubić.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Kamery nagrały wszystko. Lampart zaatakował spokojnie śpiącego psa
3. Kotek przeszkadzał psu podczas robienia zdjęcia. Reakcja golden retrievera zaskoczyła wszystkich

Smycz flexi zwiększa ryzyko zaplątania się w nią zwierzaka

Mechanizm rozwijający i zwijający smycz może prowadzić do problemów. Jeśli zwierzak najpierw odbiegnie, a my zaciągniemy blokadę, nie pozwalając mu na dalsze rozwijanie linki, a potem zawróci zanim ją zwolnimy, może zaplatać się w luźny sznurek. Choć zazwyczaj nie stanowi to specjalnego niebezpieczeństwa, czasem może prowadzić do upadku zwierzaka, co może wiązać się z urazami pyska lub złamaniami. Mechanizm pozwalający na rozwijanie się smyczy nie pozwala też na szybką reakcję w wypadku nagłego niebezpieczeństwa. Nie pozwala nam na przykład na tak szybkie zatrzymanie psa, który może postanowić wejść na ulicę, wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Tutaj również lepiej sprawdzi się tradycyjna linka. Smyczy flexi powinni używać doświadczeni posiadacze czworonogów. Jej długość i grubość należy dostosować do wielkości naszego psa. Polecana jest raczej właścicielom spokojniejszych zwierząt.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister zdrowia właśnie zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Wszystko jasne
  2. Na zdjęciu ukrył się śpiący kot. Prawie nikt nie potrafi go znaleźć, dasz radę?
  3. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
  4. Zaczęła kopać w ziemi, nie chciała odejść. Kotka wykopała prawdziwy skarb
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Orangutan próbował powstrzymać buldożer niszczący jego dom. Nagle spadł na zimie. Dramatyczne nagranie
  7. Niewiarygodny wypadek na lotnisku. Są zniszczenia. Wiadomości ze świata

Źródło:goodnewsnetwork.org

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł