Śmierć
Źródło: unsplash/ David Tomaseti

Cała Polska do końca miała nadzieję, że jednak się uda. Niestety, po długiej walce odeszła

22 Listopada 2020

Śmierć zabrała jedną z czworonożnych podopiecznych uratowanych przez wolontariuszy fundacji OTOZ Animals Płock. Losem potwornie zaniedbanej Fiony przejęli się Polacy z każdego zakątka kraju, wysyłając liczne dotacje w celu pokrycia kosztów jej leczenia. Do ostatniej chwili wierzyli, że tym razem uda się ocalić niewinne życie. Niestety, smutne wieści obiegły media.

Pomoc przyszła dosłownie w ostatniej chwili. Wolontariuszom odebrało mowę, gdy po raz pierwszy ujrzeli sunię o imieniu Fiona. Zwierzę w typie sznaucera wyglądem wcale nie przypominała psa - jego sierść przypominała stos cuchnących dredów.

Dlaczego koty kochają kartony? Znamy prawdziwe przyczyny uwielbienia pudełek przez mruczkiDlaczego koty kochają kartony? Znamy prawdziwe przyczyny uwielbienia pudełek przez mruczkiCzytaj dalej

Właścicieli pragnęli śmierci suczki

O tragicznej historii Fiony jeszcze nie tak dawno można było przeczytać na oficjalnym fanpage'u organizacji. 12-letnia suczka została odebrana interwencyjnie z rąk okrutnych właścicieli, którzy dali przyzwolenie na to, by jej cierpienie trwało bez końca. Nie chcieli ulżyć jej w bólu, przeciągając jej mękę w czasie.

"Wytłumaczeniem właścicielki było to, że czeka na weterynarza do stycznia aby ten psa uśpił" - napisali oburzeni wolontariusze we wpisie na Facebooku.

W chwili interwencji stan zdrowia Fiony został oceniony jako wyjątkowy zły i zagrażający jej życiu. Powodem były nieleczone dolegliwości związane z układem pokarmowym.

"Okazało się, że sunia nie jest w stanie się wypróżnić, przez kości, które dostawała do jedzenia. Całkowicie ją zatkały. Jej waga wynosiła 35 kg przed wizytą u groomera. Po wizycie spadła do 22,5 kg, czyli nosiła na sobie 12.5 kg dredów z odchodami i błotem!!! W niedzielę została poddana zabiegowi lewatywy aby mogła w końcu się odblokować. Podajemy jej ciągle leki i czekamy" - czytamy na profilu OTOZ.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Pomalowany na zielono, chory pies został znaleziony na ulicy. Prawda o jego sierści zadziwia
2. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów
3. Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie

Tragiczne wieści obiegły Polskę

Wyniki przeprowadzonych badań nie dawały wielkiej nadziei na polepszenie się stanu zdrowia Fiony. Na jej ciele wykryto guzy, z którymi walka miała być wyjątkowo ciężka. Członkowie OTOZ Animals Płock prosili o wszelkie wsparcie, aby uratować suczkę przed śmiercią.

Poruszeni internauci przesyłali słowa wsparcia i życzyli zdrowia skrajnie wycieńczonemu pupilowi. Wciąż żywili nadzieję, że lekarzom jednak uda się postawić Fionę z powrotem na nogi. Niestety, czwartkowego wieczora dramatyczna wiadomość pojawiła się na fanpage'u aktywistów.

"Miał być cudowny dom, miękkie posłanie, głaszczące ręce, nowe, lepsze życie. I to wszystko wydawało się, że jest tak blisko... Niestety wieloletnie zaniedbania Twojego zdrowia były zbyt poważne i skomplikowane. Mamy nadzieję, że czułaś, że jesteś dla nas ważna.A teraz biegaj i bądź nareszcie szczęśliwa bez bólu za tęczowym mostem" - napisali opiekunowie we wpisie 19 listopada.

Wolontariusze podziękowali wszystkim darczyńcom za nieocenione wsparcie i każdą wpłaconą kwotę na pomoc dla Fiony, a także wspominają ze smutkiem waleczny charakter 12-letniej suni.

"Walczyła dzielnie do samego końca, zniosła skomplikowaną operację, wiele badań bez jakiejkolwiek agresji. Była wspaniałym psem, na zawsze pozostanie w naszych sercach" - wspominają członkowie organizacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Suczka zaprowadziła ratowników w głąb lasu. Gdy zajrzeli do jej kryjówki, o mało nie utonęli we łzachSuczka zaprowadziła ratowników w głąb lasu. Gdy zajrzeli do jej kryjówki, o mało nie utonęli we łzachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Ferie 2021: Polska powinna wziąć przykład z innych krajów? Za granicą wiedzą, co robić
  3. Wstrząsający wypadek na polskiej drodze. Jeleń wbił się w auto matki z dwójką dzieci
  4. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  5. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Niewiarygodna oferta sieci Morele. Nowa konsola "za grosze", wiemy jak zdobyć

źródło: wawainfo.pl

Następny artykuł