Spotkanie słonicy i dziecka
Źródło: 2020 Zoo Halle/Newsflash

Słonica po latach znów spotkała swoją córkę. Wzruszające powitanie zwierząt, niesamowite

1 Września 2020

Słonica spotkała się ze swoją córką oraz wnuczką po latach rozłąki. Zwierzęta nie widziały się od dłuższego czasu, a ich emocjonalne spotkanie napełnia oczy łzami i udowadnia, że rodzina jest jedną z najważniejszych wartości nie tylko w życiu człowieka, ale i innych gatunków zwierząt.

Słonica o imieniu Pori zmieniła miejsce zamieszkania, przeprowadzając się z ogrodu zoologicznego umiejscowionego w Berlinie do placówki Bergzoo w centralnej części Niemiec. 39-letnia samica nie wiedziała, że po przybyciu na miejsce dane będzie jej spotkać najbliższą rodzinę. Chwila ich ponownego spotkania została uchwycona na zdjęciu i wyraża więcej niż tysiąc słów.

Wydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomocWydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomocCzytaj dalej

Słonice i ich niezwykła więź z potomstwem

Słonie, w szczególności samice, są gatunkiem zwierząt stadnych, który zazwyczaj nie rozstaje się ze swoim potomstwem i resztą rodziny. Niestety, chcąc ochronić ten zagrożony gatunek przed wymarciem, koniecznym jest oddzielanie samic od ich matek po tym, jak osiągną dojrzałość, aby następnie połączyć je w nowe pary i przedłużyć ich istnienie na ziemi. W tym celu w ogrodach zoologicznych w Niemczech przeprowadzany jest nowy program, który ma za zadanie powolne odbudowanie i zacieśnienie więzów pomiędzy spokrewnionymi słoniami, które w naturalnych warunkach nie musiałyby być rozdzielane. Dzięki temu zwierzęta mają szansę na ponowne spotkanie i wspólne życie w jednym ogrodzie zoologicznym.

DZISIAJ GRZEJE:1. Doberman podchodzi do małego chłopca, a rodzice nagrywają. Dziecko w ogóle się nie boi
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Mały koala znalazł sobie nową mamę. Wszystko zostało nagrane, niesamowite

Słonica spotkała swoją córkę po 12 latach

Jednym ze słoni, który szczęśliwie spotkał się ze swoją rodziną jest 39-letnia Pori, która urodziła się w Zimbabwe w 1981 roku. Po dwóch latach została przetransportowana do ZOO w Magdeburgu, zaś w 1997 roku zmieniła swoje miejsce zamieszkania na Tierpark Berlin, gdzie na świat przyszło jej młode - Tana. Mała słonica afrykańska narodziła się w 2001 roku, lecz po kilku latach ich rodzina musiała zostać rozdzielona. Dopiero po 12 latach Pori i Tanie było dane spotkać się jeszcze raz! Starsza słonica nie tylko skrzyżowała trąbę ze swoją córką, ale też po raz pierwszy spotkała swoje wnuczki - 4-letnią Tamikę i Elani.

- Przybycie Pori do Halle jest istotnym krokiem we współczesnej hodowli słoni. W przyszłości wszystkie stada słoni w europejskich ogrodach zoologicznych powinny być zachowane w naturalnych, rodzinnych strukturach. Dzisiejszego dnia, w dużym stopniu udało nam się przybliżyć do tego celu - powiedział Dr Dennis Muller, dyrektor niemieckiego ogrodu zoologicznego w Halle.

Wzruszające spotkanie miała miejsce na oczach pracowników ZOO, którzy w trosce o komfort zwierząt zdecydowali się na tymczasowe zamknięcie wybiegu. Przez najbliższe kilka dni rodzinka słoni nie musi martwić się o natarczywe spojrzenia odwiedzających i może w spokoju nacieszyć się swoim towarzystwem. Co za piękna chwila!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Spotkanie słonicSpotkanie słonic
2020 Zoo Halle/Newsflash

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagadka dla największych bystrzaków. Prawie nikt nie potrafi znaleźć pingwina
  2. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające
  3. Odebrali suczkę podczas interwencji, właściciel więził ją na łańcuchu przez 10 lat. Tłumaczenia wprawiają w osłupienie
  4. Pies wojskowy został ranny na misji. Teraz zostanie specjalnie uhonorowany
  5. Shiba inu nie może się doczekać, aż jego pani się obudzi. Nagrała, co wyczynia pies przy jej łóżku
  6. Dramat w centralnej Polsce. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Nikt nie wiedział

Źródło: ladbible.com

Następny artykuł