schowane słoniątko
Źródło: facebook.com/วีรวัฒน์ พรหมเมือง

Słoniątko zostało przyłapane na podjadaniu trzciny cukrowej. Zareagowało w najsłodszy możliwy sposób

18 Listopada 2020

Słoniątko z Tajlandii stało się ostatnio sławne po tym, jak przyłapano je na podjadaniu. W tajlandzkich dżunglach żyje na wolności około 2 tysięcy słoni, jednak akurat ten maluch został zauważony w momencie słabości. Podskubujący trzcinę cukrową słonik zareagował w najsłodszy sposób, gdy zorientował się, że nie jest sam.

Słoniątko nie mogło się oprzeć pokusie, jaką była trzcina cukrowa rosnąca na jednym z pól. To jeden z ulubionych przysmaków słoni, a że było już ciemno, maluch pewnie pomyślał, że nikt go nie zauważy. Bardzo się jednak pomylił, bo w pewnym momencie na podjadaniu przyłapali go okoliczni mieszkańcy. Kiedy tylko słonik ich zobaczył, postanowił więc się schować, jednak chyba nie przemyślał do końca miejsca swojej kryjówki.

Buldog francuski poznaje konia. Maluch nie może powstrzymać ekscytacjiBuldog francuski poznaje konia. Maluch nie może powstrzymać ekscytacjiCzytaj dalej

Słoniątko przyłapane na podjadaniu

W Tajlandii wcale nie tak trudno spotkać słonia. Zwierzęta żyjące dziko często zbliżają się do terenów człowieka w poszukiwaniu przygód, lub pożywienia. To słoniątko jednak stało się sławne tylko dzięki jednemu zdjęciu.

Przyłapane na pałaszowaniu trzciny cukrowej, postanowiło zrobić to, co każdy rozsądny osobnik zrobiłby w takiej sytuacji - schować się. Problem jednak w tym, że zawstydzony i spłoszony maluch wybrał kryjówkę, która, delikatnie mówiąc, nie spełniała swojej roli.

Słoniątko schowało się za... wąskim słupkiem stojącym przy drodze. Nie wiadomo, czy mały osobnik naprawdę myślał, że go nie widać, czy może zabrakło mu czasu i pomysłu na lepsze schronienie przed ciekawskimi oczami.

Jednak rozbawieni do łez mieszkańcy okolicy nie zamierzali gniewać się na słonia, a jego nieudolną próbę ukrycia się uwiecznili na zdjęciu, które okrążyło cały świat. Słoniątko stało w bezruchu za słupkiem przez cały czas, w nadziei, że pozostanie niezauważone. Podpis pod zdjęciem przetłumaczony z tajskiego brzmi: "Zachowaj spokój. Oficerowie się nabiorą. Jedzmy dalej trzcinę cukrową".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"
2. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
3. Dlaczego kot drapie po misce? Prawda może cię zdziwić

Mały słonik gwiazdą internetu

Fotografia stała się absolutnym hitem nie tylko w Tajlandii, ale i na całym świecie. Urocze starania słoniątka rozbawiły internautów do łez, a komentarze niektórych z nich są jeszcze lepsze.

- Nie rozumiem, co jest na zdjęciu. To tylko pole trzciny cukrowej i jakiś słupek.

- Ciekawe gdzie jest mama? Na pewno nie odpuściłaby ci straszenia jej malucha!

- To bardzo dobrze znany fakt: słonie są świetne w chowaniu się za słupami. Pomyślcie - ile słoni za słupami widzieliście w swoim życiu? No właśnie.

Okazuje się, że trzcina cukrowa jest bardzo pożądanym przez słonie smakołykiem i są w stanie zrobić wiele, by skosztować tej pyszności. Miejmy nadzieję, że słoniątko nie wystraszyło się za bardzo i jeszcze będzie miało okazję poskubać swój ulubiony przysmak!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nauczyła swojego psa Nauczyła swojego psa "mówić" za pomocą przycisków. Zadał jej pytanie, po którym osłupiałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Rodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyć
  3. Krnąbrny syn Zenka Martyniuka wyjechał na terapię ze szczeniakami? Wybrał bardzo egzotyczne miejsce
  4. Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Japończycy stworzyli najpotężniejszy komputer w historii. Bije wszelkie rekordy, nie do uwierzenia

źródła: boredpanda.com

Następny artykuł