Słoniki
Źródło: youtube/SAVE THE ELEPHANTS

Maleńkie słoniątka wskoczyły do głębokiej rzeki. Powód chwyta za serce, urocze wideo

22 Listopada 2020

Słoniątka w trakcie zabawy w błocie nieświadomie oddaliły się od swojej mamy. Kiedy zdały sobie sprawę, że słonicy nie ma nigdzie w pobliżu, rozpoczęły poszukiwania. Tak bardzo bały się, że nigdy już jej nie odnajdą, że nawet strach nie powstrzymał ich przed rzuceniem się do głębokiej rzeki. Uczestnicy safari bacznie obserwowali reakcję zwierząt, gdy nagle na ich oczach rozegrała się niesamowita scena.

Dorosłe osobniki oraz maleńki słoniątka żyjące szczęśliwie na wolności to jeden z tych widoków, którego nie da się wyrzucić z pamięci. Chociaż wydawałoby się, że większość osób miała już przyjemność chociaż raz zobaczyć słonia na żywo, wrażenia z odwiedzin ogrodu zoologicznego są nieporównywalne z doświadczeniem bezpośredniego wejścia między te zwierzęta podczas wycieczki na safari.

Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?Czytaj dalej

Słoniątka zgubiły swoją mamę

Dla miłośników egzotycznych podróży jednym z obowiązkowych punktów wycieczki do Kenii jest ujrzenie słoni w ich naturalnym środowisku. Wiele osób z ciekawości chciało podpatrzeć, jak te zwierzęta wzajemnie o siebie dbają, karmią się i żyją jako jedna, duża rodzina.

Idealną sposobnością do spełnienia tego marzenia jest wyruszenie do Parku Narodowego w Nairobi, gdzie na własne oczy można zobaczyć, jak słonie wiodą spokojne, pozbawione stresu i zewnętrznych niebezpieczeństw sielskie życie.

Fundacja prozwierzęca „Saving the elephants”, która zajmuje się ochroną słoni w Kenii, udostępniła przeurocze nagranie, na którym widać odpoczywające nad rzeką stado słoni.

Widzimy na nim kilka dorosłych osobników, które stoją nieopodal rzeki i wymachują leniwie trąbami. Wtem w kadrze pojawiają się maleńkie słoniątka, które już od pierwszych sekund nagrania wesoło hasają i bawią się w błocie.

Uczestnicy safari przyglądali się ich psotom z rozczuleniem, gdy w pewnej chwili zauważyli, że zwierzątko wyraźnie się czymś zaniepokoiły. Maluchy rozglądały się nerwowo wokół, jakby czegoś lub kogoś szukały. Już po chwili wszystko zaczyna stawać się jasne... słoniki straciły z oczu swoją mamę!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsający wypadek na polskiej drodze. Jeleń wbił się w auto matki z dwójką dzieci
2. Ryszard Rynkowski w niezwykły sposób pomógł Annie Dymnej. Poświęcenie wokalisty robi wrażenie
3. Kot ze schroniska ma wściekły wyraz twarzy. W rzeczywistości jest kochanym zwierzakiem

Słoniki w pędzie to najsłodszy widok na świecie

Przestraszone dzieciaki rzuciły się pędem przed siebie, starając się odnaleźć zgubioną rodzicielkę. Biegnąc niezdarnie na przód, ich uszy łopotały na wietrze, niczym miniaturowe maszty. Kilku turystów nie było w stanie dłużej powstrzymywać chichotu, widząc ten rzadko spotykany widok.

Reakcje "gapciowatych" maluchów niczym nie różniły się od tych, jakie można zaobserwować u zagubionych ludzkich dzieciaków. Tak samo bały się zostać samem, że nic nie było w stanie ich zatrzymać przed odnalezieniem ukochanej mamy - nawet głęboka rzeka, która sięgała im do pasa!

Kiedy słoniątkom udało się przeprawić przez wodę i nareszcie dostrzegły dorosłą słonicę, radości było co niemiara. Widok ponownego spotkania zwierzęcej rodzinki był tak uroczy, że trudno się mimowolnie nie uśmiechnąć.

Nagranie z udziałem słoników rozczuliło internautów na całym świecie. Część komentujących zapewniała, że ten film był jedną z najlepszych rzeczy, jakie widzieli w ostatnim czasie. Wcale im się nie dziwimy, nasza redakcja również myśli podobnie!

ZOBACZ WIDEO:

Czego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywisteCzego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywisteCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracy
  3. Podglądała dwie ciężarne świnie przez kamerkę. Przypadkiem ocaliła im życie
  4. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  5. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwo

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł