słoń słucha koncertu
Źródło: youtube.com/Paul Barton

Przepiękny gest pianisty. Zagrał Chopina dla niewidomego słonia, reakcja zwierzęcia była zdumiewająca

26 Października 2020

Słonie to jedne z najinteligentniejszych zwierząt na ziemi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak mądre i wrażliwe są największe ssaki lądowe na ziemi. Posiadają szereg potrzeb fizycznych. Przywiązują się do swoich towarzyszy i opiekunów. Większość osób stawia je pod względem intelektu na równi z naczelnymi. Jak do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, że mogą one wykształcić gust muzyczny.

Słoń widoczny na nagraniu był już stary. Praktycznie stracił wzrok. Przebywał na terenie rezerwatu tych zwierząt w Tajlandii. Brytyjki muzyk wpadł na pomysł, jak umilić czas niepełnosprawnego zwierzaka. W środku dżungli rozstawił pianino i postanowił zagrać mu melodię Chopina. Zwierzak był zachwycony prywatnym występem, jaki urządził dla niego utalentowany pianista. Paul Barton twierdzi, że wszystkie z nich reagują na dźwięki muzyki klasycznej, choć w różny sposób. Co zaskakujące, część z nich wygląda nawet, jakby tańczyła.

Istnieje pewien sposób na pogłębienie relacji z kotem. Jest bardzo prostyIstnieje pewien sposób na pogłębienie relacji z kotem. Jest bardzo prostyCzytaj dalej

Słoń słuchał muzyki Chopina

Pianista przebywa obecnie na terenie rezerwatu ElephantWorld w Tajlandii. Codziennie wychodzi przed nietypową publiczność i raczy ją najwybitniejszymi utworami muzyki klasycznej. W jego repertuarze, poza Fryderykiem Chopinem znaleźli się między innymi, Bach, Schubert czy Strauss. Słonie na dźwięki muzyki reagują różnie. Część stoi w bezruchu uważnie słuchając, inne podchodzą do pianina, machając uszami i ogonem, co stanowi wyraz zadowolenia, a jeszcze inne, tak jak ślepa słonica widoczna na nagraniu kołyszą się ze strony na stronę.

Słonie wydają się rozróżniać takie parametry utworu jak metrum, rytm czy barwa dźwięków. Reagują inaczej na utwory w wesołej stylistyce, i na pieśni żałobne. Paul Barton twierdzi, że stanowią jedną z wdzięczniejszych publik przed jakimi grał. Czasem zachowują się nawet lepiej od bywalców filharmonii.

DZISIAJ GRZEJE:1. Justyna Kowalczyk ma dość. "Jest Pani zupełnym zerem", odpowiedziała internautce miłośniczka nart i zwierząt
2. Już od czwartku Polacy mogą dostać dodatkowe pieniądze. Wiemy, kto skorzysta z zastrzyku gotówki
3. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć

Muzyka pomaga w terapii słoni po przejściach

Mężczyzna zaczął swoje nietypowe koncerty, gdy nagrywał filmik na moście na rzece Kwai, znanym z powieści i filmu opowiadających o jego budowie. Usłyszał wtedy o tym, że niedaleko znajduje się rezerwat słoni. Od razu spytał managera, czy mogą tam pojechać. Już wcześniej słyszał o tym, że słonie uwielbiają muzykę, chciał jednak zobaczyć ich reakcję na własne oczy.

To, co robiły słonie, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że nie tylko podoba im się jego muzyka. Niektóre próbowały nawet imitować jej dźwięki za pomocą swoich trąb. Dostrzegł także pozytywny wpływ, jakie kojące dźwięki miały na słonie uratowane z cyrków i nielegalnych hodowli. Szybciej przystosowywały się do warunków rezerwatu i były spokojniejsze, niż te, którym niedane było jej posłuchać.

ZOBACZ FILMIK:

Jak wybrać psu przyjaciela? 5 zasad, które powinieneś wziąć pod uwagęJak wybrać psu przyjaciela? 5 zasad, które powinieneś wziąć pod uwagęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł