słoń macha trąbą
Źródło: youtube.com/ Rumpelek Rumpelek

Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze

11 Października 2020

Słoń to największe zwierzę zamieszkujące lądy. Choć wiele z nich dobrze dogaduje się z ludźmi, służąc między innymi jako zwierzęta transportowe, wciąż uznawane są za dzikie stworzenia. Jak widać na filmiku, nie bez powodu. Zirytowane zachowaniem grupy dość nachalnych nastolatków zwierzę zareagowało w gwałtowny sposób.

Słonie w naturalnym środowisku starają się trzymać z daleka od ludzkich siedzib. Ich ogromne rozmiary budzą respekt, jednak nie uchroniły ich przed strasznym losem, jakiego doznały z rąk człowieka. Ludzie polowali na nie, ze względu na ich kły. Kość słoniowa stanowiła bardzo cenny towar. Z tego powodu, dla zysku wymordowaną wielką liczbę zwierząt tego zagrożonego gatunku. Choć kiedyś występowały dość powszechnie, obecnie żyją głównie w rezerwatach. Dużą ich liczbę znajdziemy także w ogrodach zoologicznych.

Sznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćSznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćCzytaj dalej

Słoń był poirytowany zachowaniem nastoletnich turystów

Słonie to także jedne z najinteligentniejszych zwierząt na ziemi. Stawia się je w jednym rzędzie z małpami i delfinami. Posiadają szereg potrzeb niespotykanych u większości zwierząt. Poza odpowiednią dietą i warunkami, takimi jak duży wybieg i ochroną przed warunkami atmosferycznymi wymagają kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku, lub przynajmniej opiekującymi się nimi ludźmi. W wypadku niezaspokojenia tych wymagań odczuwają ogromny stres. Czasem powoduje on u nich agresję, skierowaną na zewnątrz, lub skutkującą samookaleczeniem. Słonie żyjące w cyrku często przejawiają objawy typowe dla nerwic, takie jak zachowania kompulsywne lub apatyczne. Niestety wciąż brakuje regulacji tego obszaru, dostosowanych do ich specjalnych potrzeb. Zwierzę z filmu mogło być zirytowane nadmiarem bodźców, lub zbyt małą ilością stymulacji mentalnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom

2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Adoptowany pies zastępuje kociętom matkę. Najsłodszy widok na świecie

Słoń stracił cierpliwość

Nastolatkom zależało na wykonaniu zdjęć słonia. Z tego względu podchodziły jak najbliżej niego, podtykając swoje smartfony pod jego łeb. Nie spodobało się to zwierzakowi, nienawykłemu do takich zachowań turystów. W pewnym momencie machnął trąbą, uderzając jedną z dziewczyn i zrzucając na ziemię jej telefon. Przyjaciele nastolatki bardziej przejmowali się losem jej telefonu, niż koleżanki. Na szczęście wygląda na to, że młodej kobiecie nic się nie stało. Nagrywającemu zajście mężczyźnie udało się złapać telefon, nim słoń zdążył go uszkodzić. Dzieci będą miały nauczkę, by nie drażnić zwierząt w Zoo.

ZOBACZ FILM:

Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuSuczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatni odcinek "Tańca z gwiazdami" wzruszył telewidzów. Jeden występ całkowicie skradł serca jurorów
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Podali cztery terminy, dotyczy całej Polski. Tysiące ludzi czekało na ogłoszenie, wiemy, kiedy rozpoczną się ferie

źródło: lelum.pl

Następny artykuł