Świerzyński
Źródło: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS/EAST NEWS

Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie

19 Listopada 2020

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayerf Full na scenie występuje już od ponad 35 lat! Wydawać by się mogło, że zdążył zgromadzić przez ten czas pokaźny majątek, ale muzyk jest innego zdania, a świadczy o tym, chociażby zgłoszenie się do Funduszu Wsparcia Kultury. Jednak lider discopolowego zespołu wcale nie powinien narzekać na brak pieniędzy. Zobaczcie jego posiadłość. Robi wrażenie?

Sławomir Świerzyński i jego małżonka mieli dostać łącznie 550 tysięcy złotych z państwowego funduszu. Lider zespołu Bayer Full znalazł się na liście najbardziej potrzebujących beneficjentów obok m.in. Kamila Bednarka, braci Golec czy zespołu Weekend. Łącznie rząd planował przeznaczyć na pomoc artystom 400 milionów złotych, jednak po ogromnej krytyce zaprzestano wypłacanie środków. Kwoty, które mieli dostać artyści robią ogromne wrażenie, jednak to ich późniejsze słowa najbardziej szokują! Świerzyński wyznał m.in., że chorzy potrzebują w szpitalu muzyki, a to, że "ktoś dostał 500 tys., 700 tys., 2 miliony - to nie ma nic wspólnego. Takie są realia!"

Obrazy swiatzwierzat.pl"Sprzedał pan konia swojemu synowi, proszę bzdur nie opowiadać". Różal i Kviatkowa odpowiadają na tłumaczenia ŚwierzyńskiegoCzytaj dalej

Majątek Świerzyńskiego

Kiedy jedni woleli schować głowę w piasek, inni tak jak Świerzyński zdecydowali się bronić swojego zgłoszenia. Na kontrowersyjne słowa muzyka odpowiedział m.in. Różal, dzieląc się historią konia Sułtana, którego lider Bayerf Full miał zaniedbać i nie przeznaczać pieniędzy na jego opiekę. Wokalista nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, deklarując, że konie, którymi się opiekuje, cieszą się zdrowiem, a stadnina jest pod bardzo dobrą opieką lekarzy weterynarii.

Dokument przedstawiony przez Martę Kviatkową, prezeskę zarządu Pomagaj pomagać - Różaland - Stowarzyszenie prawdopodobnie mówi jednak, co innego. Koń miał zostać sprzedany dorożkarzowi, później trafił do handlarza, a finalnie do Różala, który uratował go przed śmiercią. (Dokument został pokazany na jednym z filmików na FB, ale ze względu na prywatne adresy, Kviatkowa nie udostępniła go w sieci, wyłącznie pokazała, że taki posiada).

Sprawa konia Sułtana budzi sporo emocji, a lider zespołu discopolowego nie czuje się winny. Muzyk kocha konie i deklaruje, że świetnie się nimi opiekuje. W rozmowie z FAKT24.pl, Świerzyński nie tylko pokazał swoją ogromną posiadłość, ale i uchylił rąbek tajemnicy na temat jego stadniny. Sławomir wraz z żoną rozpoczęli hodowlę koni w latach 90. Trwa ona do dzisiaj.

- Wtedy kiedy decydujemy się na zakup konia dla swoich dzieci, bo to taka moda jest to musicie pamiętać, że koń to bardzo delikatne zwierzę. Najlepsza jazda konna jest teraz. Jest jesień, jest chłodno (...) Od początku września do listopada cały czas jesteśmy w lesie. To jest fantastyczna sprawa - powiedział w rozmowie z tabloidem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot elektryzuje? Czy należy się obawiać własnego mruczka?
2. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
3. Buldog francuski poznaje konia. Maluch nie może powstrzymać ekscytacji

Dorożką do ślubu?

Świerzyński jest właścicielem sporej liczby powozów, które wypożycza na różne okazje. Bryczką można pojechać np. do ślubu czy na festyn. Cena za taką przyjemność? Jak mówi Kviatkowa nie jest to tania zabawa. Koń Sułtan, którego właścicielem był Świerzyński miał właśnie wozić ludzi na tego typu imprezy. Dawniej przejazd ok. 10-kilometrowy kosztował 5 tysięcy złotych! Zwierzę pracowało dla muzyka kilka lat. Jak zauważa pudelek.pl, obecnie koszt wypożyczenia dorożki jest nieco niższy - średnio 2,5 tys. złotych.

Lider zespołu Bayer Full może pochwalić się nie tylko pięknym gospodarstwem, wielką stadniną, ale i jachtem! Muzyk od początku istnienia zespołu sprzedał prawie 20 mln płyt, rocznie pokonuje po Polsce mnóstwo kilometrów w trasie. Bayer Full w sezonie gra nawet po 200 koncertów. Jak dodaje pudelek.pl za tę przyjemność należy zapłacić 17 tys. złotych.

Czy Świerzyński powinien otrzymać pieniądze od rządu?

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Przedłużyli stan wyjątkowy. Utrudnienia dla podróżujących za południową granicę Polski
  3. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później
  4. "Sprzedał pan konia swojemu synowi, proszę bzdur nie opowiadać". Różal i Kviatkowa odpowiadają na tłumaczenia Świerzyńskiego
  5. Kot pierwszy raz odwiedził plażę. Jego mina wyraża wszystko, co myśli o nowym doświadczeniu
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzysta

źródła: plejada, pudelek, fakt24.pl

Następny artykuł